Na Broniszach szczyt handlu. Pojawiły się już pierwsze jabłka i śliwki

Na giełdzie w Broniszach pojawiły się już jabłka, śliwki i gruszki – poinformowała Małgorzata Skoczewska, rzecznik prasowy Warszawskigo Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach.

 

\"rolnictwo,

 

Na Rynku Hurtowym Bronisze producenci i dystrybutorzy oferują kilka odmian czereśni, wiśnie, porzeczki we wszystkich kolorach, agrest, morele, brzoskwinie, jagody czy borówkę amerykańską i śliwki.

Za śliwki trzeba zapłacić w zależności od odmiany – od 1 zł (odmiany Herman i Katinka) do 4 zł za wielkoowocowe, w tym renklody.

Z kolei za wczesne odmiany jabłek sprzedawcy życzą sobie od 2 do 3,30 zł, m.in. za owoce Early Geneva, Vista Bella, Piros czy za Oliwkę Inflancką – popularnie zwaną papierówką. Jabłka można kupić w 15-kilogramowych opakowaniach.  W podobnych opakowaniach sprzedawane są także pierwsze tegoroczne gruszki Lipcówki w cenie od 2,00 do 2,50 zł za kilogram.

– Bardzo bogata oferta krajowych owoców uzupełniona jest o importowane arbuzy. Te owoce sprowadzane są z Grecji, Włoch i Hiszpanii. Cena kilograma waha się od 1,10 do 1,50 złotego. Najwyżej cenione są arbuzy hiszpańskie – mówi Skoczewska.
 

Czytaj także:
Susza redukuje plony rzepaku w UE. Nawet o 20 proc.
Rosja: zatrzymana na granicy żywność objęta embargiem będzie niszczona
Coraz gorzej na rynku mleka. Rolnicy domagają się pomocy

Na giełdzie pojawia się także coraz więcej papryki, bakłażanów, cukinii i kabaczków. Można też kupić fasolkę szparagową i bób.

– Wprawdzie ceny nie są najniższe, bowiem w ofercie hurtowej Rynku w Broniszach fasolka sprzedawana jest w cenie od 5 do 6 zł, a bób o złotówkę drożej, ale mamy bardzo tanie pomidory spod osłon. Zdaniem producentów nastąpiło załamanie cenowe, skoro kilogram pomidorów w ofercie hurtowej sprzedawany jest poniżej 1 złotego – informuje Małgorzata Skoczewska.

W ofercie Bronisz pojawią się niebawem pomidory z upraw gruntowych. Nie zmienia się za to cena ziemniaków. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, można je kupić za 11-15 zł za kilogram.

oprac. Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. flickr.com/berancourt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here