Na przestrzeni lat drób coraz popularniejszy!

Od kilkunastu lat stale zwiększa się krajowe spożycie mięsa drobiowego. Wśród konsumentów systematycznie rośnie także zainteresowanie produktami wysokiej jakości.

 

\"\"

 

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat ilość spożywanego drobiu wzrosła dwukrotnie i przy zachowaniu obecnej tendencji może niebawem osiągnąć 30 kg rocznie na osobę. Tym samym udział mięsa drobiowego w diecie przeciętnego konsumenta systematycznie powiększa się w stosunku do innych rodzajów mięsa. O stale rosnącej popularności drobiu stanowi z pewnością połączenie walorów kulinarnych z korzystną ceną produktu. Od wielu lat jego ceny wykazują bowiem dużo większą stabilność niż ceny pozostałych rodzajów mięsa.

Jednakże od pewnego czasu przy dokonywaniu zakupu krajowi konsumenci kierują się nie tylko korzystną ceną drobiu, lecz coraz częściej poszukują wyrobów wysokiej jakości. Wskazuje na to coraz większe zainteresowanie produktami z kategorii premium, w tym także mięsem opatrzonym certyfikatem Quality Assurance for Food Products. W tej grupie produktów drobiowych pierwszorzędne znaczenie mają bezpieczeństwo i higiena procesu produkcji, a także wybitne walory smakowe i kulinarne.

Czytaj także:
Indyki rzeźne coraz bardziej popularne
Optymistycznie kształtują się ceny żywca kurcząt brojlerów
Dobre wieści dla producentów trzody chlewnej

W odpowiedzi na wciąż rosnące zainteresowanie mięsem drobiowym wysokiej jakości krajowy System Gwarantowanej Jakości Żywności (QAFP) został rozszerzony o nowe kategorie produktów z górnej półki. Wymagający konsumenci mogą tym samym wybierać spośród bogatego asortymentu produktów z kurczaka i indyka, do którego oprócz kulinarnego mięsa z piersi tych ptaków należą teraz także: ich tuszki, piersi całe lub dzielone ze skórą i z kością oraz piersi ze skórą i bez kości, ćwiartki, noga, udo, podudzie, skrzydło całe i dzielone oraz mięso z piersi, nogi, uda, podudzia i skrzydła.

Celem opracowania i wprowadzenia Systemu Gwarantowanej Jakości Żywności jest zaoferowanie wymagającym konsumentom różnorodnych produktów drobiowych z górnej półki. Skrupulatne przestrzeganie zasad produkcji, zdefiniowanych szczegółowo dla każdego z jej etapów, jest podstawą dostarczania na rynek mięsa drobiowego opatrzonego gwarancją wysokiej jakości smaku, a także w pełni bezpiecznego i wyprodukowanego z dbałością o dobrostan hodowanych zwierząt.

Źródło: Sprawdzony Drób,
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here