Najpopularniejsze ciągniki w Polsce to… Chyba nie będziecie zaskoczeni

  Jakie są najpopularniejsze ciągniki? Według najnowszych danych rejestracyjnych CEPiK* za pierwsze półrocze 2018 roku, co 5 nowy traktor w Polsce to New Holland.

  rolnik, rolnictwo, ciągnik, New Holland, najpopularniejsze ciągniki

  Najpopularniejsze ciągniki

  Niezaprzeczalnie marka New Holland w kolejnym roku potwierdza swoją dominującą pozycję w sprzedaży nowych traktorów.

  Czerwiec przyniósł lekkie ożywienie na krajowym rynku sprzedaży ciągników rolniczych w stosunku do maja br. Jest to tym samym drugi po kwietniu miesiąc w 2018 roku, w którym odnotowano lepszy wynik niż w analogicznym okresie 2017.

  4 tysiące nowych ciągników

  W czerwcu zarejestrowano 832 nowe ciągniki. To daje wynik lepszy o 7,6 proc. w stosunku do czerwca zeszłego roku. Liczba zarejestrowanych w pierwszym półroczu nowych ciągników rolniczych wszystkich marek wyniosła 3983 sztuki. To wartość o 4 proc. niższa od ilości w analogicznym okresie 2017.

  Niebieskie ciągniki New Holland pomimo tego poprawiły swój wynik. Jak widać wielu z Klientów kieruje swoje preferencje w stronę lidera sprzedaży od 2009 roku.

  TD5.85 oraz T7.165S wiodą prym

  Największym zainteresowaniem wśród klientów marki New Holland cieszyły się modele TD5.85 oraz T7.165S. Według danych rejestracyjnych*, w pierwszym i drugim kwartale bieżącego roku,  w polskich gospodarstwach pojawiło się 808 ciągników marki New Holland, co świadczy o  20 proc. wzroście, w porównaniu z tym samym okresem roku 2017.

  „Znaleźliśmy się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o łączną wielkość sprzedaży, jest to dla nas powód do dużej satysfakcji. Taki wynik świadczy o zaufaniu, jakim klienci darzą produkty New Holland. Dla nas jest to szczególnie cenne w tak trudnym okresie, gdy inwestycja każdej sumy musi być przez rolnika przemyślana jeszcze dokładniej. To dzięki sukcesom odnoszonym przez naszych klientów możemy utrzymać pozycję lidera na rynku polskim” –  powiedział  Łukasz Chęciński Marketing Manager New Holland

  Redakcja AgroNews, fot.New Holland

  1 KOMENTARZ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here