Nasiona rzepaku – oferta bliska klientom

To już trzeci rok kiedy firma Bayer CropScience oferuje swoim klientom w Polsce  nasiona rzepaku jarego i ozimego.

Przez ostatnie lata nasz zespół zdobył duże doświadczenie w tym zakresie. Również wieloletnie inwestycje poczynione przez firmę w program hodowlany przynosi efekty w postaci nowych odmian. W Europie Bayer posiada stacje hodowlane w Polsce, Niemczech oraz Belgii. 

W naszym kraju stacja prowadzi bardzo ambitny program hodowlany, który dostarcza nowe odmiany mieszańcowe rzepaku ozimego przystosowane do warunków klimatyczno glebowych panujących w tej części Europy.

Naszymi priorytetami przy tworzeniu nowych odmian są:
·    maksymalizacja plonu,
·    wysoka zimotrwałość,
·    tolerancja na choroby,
·    tolerancja na niedobory wody.


Uprawa rzepaku jest przedsięwzięciem trudnym i obarczonym ryzykiem niepowodzenia dlatego chcemy, aby nasze odmiany charakteryzowały się tolerancją na czynniki pogodowo – glebowe, o których mowa powyżej. Wtedy ryzyko związane z niepowodzeniem w uprawie rzepaku zostanie znacząco obniżone.

Ta strategia pozwala dostarczać naszym klientom odmiany, które będą spełniały ich oczekiwania dając wysokie plony w różnych latach. W obecnym roku mamy również przed sobą liczne wyzwania. Jednym z ważniejszych jest zakaz stosowania zapraw insektycydowych opartych na substancjach czynnych z grupy neonikotynoidów.

Nasiona rzepaku ozimego zaprawione tylko zaprawą fungicydową narażone są w okresie wschodów i bezpośrednio po nich na bardzo poważne zagrożenie ze strony szkodników glebowych i nalistnych. 

Jako firma postanowiliśmy wyjść naprzeciw naszym klientom i pomóc im rozwiązać ten problem. Do wybranych odmian rzepaku oferujemy insektycyd Decis Mega.


W tabelach znajduje się nasza aktualna oferta odmianowa:

 

\"\"

 

\"\"

 

 

\"\"
   

 


Źródło i fot.: Bayer CropScience

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here