New Holland z nową serią produktów precyzyjnego rolnictwa

Firma New Holland zapowiedziała wprowadzenie produktów rolnictwa precyzyjnego marki AGXTEND na rynek CNH Industrial, przy czym głównym obszarem zainteresowania będzie rynek wtórny. AGXTEND dostarcza najnowszych technologii w dziale precyzyjnego rolnictwa, których zalety obejmują cały cykl uprawowy.

FarmXtend, CropXplorer, AGXTEND, New Holland

AGXTEND jest pierwszą marką wyspecjalizowaną w łączeniu technologii precyzyjnego rolnictwa i magistrali ISOBUS, w celu umożliwienia klientom dostępu do szeregu przełomowych oraz dynamicznych systemów opracowanych przez jej strategicznych partnerów biznesowych. CNH Industrial przeprowadziła dogłębną analizę porównawczą branży, aby udostępnić użytkownikom najlepsze rozwiązania na rynku.


Przełomowe technologie precyzyjnego rolnictwa marki AGXTEND zapewnią użytkownikom rozwiązania zwiększające produktywność i efektywność na polu, wspierając jednocześnie zrównoważony rozwój rolnictwa. Produkty te będą dostępne przez sieć dealerów New Holland:

 • Nowy czujnik CropXplorer – najbardziej zaawansowany czujnik w branży
 • Nowy czujnik SoilXplorer – pozwala rolnikowi poznać pełen potencjał swoich gleb
 • Nowy czujnik NIR – do pomiarów upraw, z możliwym montażem w każdej maszynie
 • Nowy czujnik Xpower – system elektryczny do ekologicznego zwalczania chwastów
 • Nowa aplikacja FarmXtend –wieloczujnikowa inteligentna aplikacja pogodowa

 

New Holland będzie rozprowadzać produkty i usługi marki AGXTEND za pośrednictwem swojej sieci dealerskiej. Będą one stopniowo wprowadzane do sprzedaży w pierwszym kwartale 2019 r. w regionie EMEA (Europa, Środkowy Wschód i Afryka). Wraz z wprowadzeniem produktów na rynek oferowane będą kompleksowe usługi wsparcia klienta, takie jak doradztwo przed zakupem, szkolenia oraz pomoc w sprawach bieżącego użytkowania.

Produkty marki AGXTEND można w pełni zintegrować z dostępnymi aktualnie platformami precyzyjnego rolnictwa New Holland. Stanowią one część większego programu mającego na celu zwiększenie precyzji, wydajności oraz zysków klientów, dzięki najlepszym na rynku i łatwym w obsłudze nowoczesnym technologiom rolniczym.

Za pomocą tych pięciu innowacyjnych rozwiązań klienci marki New Holland, będą korzystać z wiodących systemów w branży precyzyjnego rolnictwa.

Nowy czujnik CropXplorer – najbardziej zaawansowany czujnik w branży

Nowy CropXplorer to więcej niż zwykły czujnik do pomiarów biomasy. Stanowi on rozwiązanie systemowe, wykorzystujące algorytmy i kompleksowe funkcje w celu określenia częstotliwości nawożenia w zależności od potrzeb rośliny.

Dwa precyzyjne czujniki optyczne dokonują pomiarów biomasy oraz zapotrzebowania roślin na azot, natomiast tryb pracy na warstwach, umożliwia korzystanie z map potencjału plonów i nanoszenia na bieżąco pomiarów.

Będąc bez wątpienia najbardziej zaawansowanym czujnikiem w branży, CropXplorer należy również do najłatwiejszych w obsłudze, pod względem konfiguracji i użytkowania:

 • można go zamontować na standardowym zaczepie TUZ lub obciążeniu przednim,
 • nie wymaga kalibracji,
 • posiada dedykowany terminal kompatybilny z rozsiewaczami nawozów z magistralą ISOBUS, a także z większością rozsiewaczy nawozów bez magistrali ISOBUS z funkcją VRA.

Nowy czujnik SoilXplorer – pozwala rolnikowi poznać pełen potencjał swoich gleb

Dzięki nowemu czujnikowi użytkownik będzie mógł dokładnie zbadać właściwości gleby na swoim polu. SoilXplorer składa się z bezdotykowego czujnika, który wykorzystuje sygnały elektromagnetyczne do pomiaru przewodnictwa gleby, na czterech różnych głębokościach: 0-25 cm, 15-60 cm, 55-95 cm i 85-115 cm.

Precyzyjne pomiary można wykorzystać do dwóch głównych zadań precyzyjnego rolnictwa:

 • mapowania zróżnicowania glebowego i tworzenia map typów gleby z określeniem poziomu wilgotności;
 • prowadzenia prac kultywacyjnych gleby na różnej głębokości z uwzględnieniem stopnia zagęszczenia gleby, co pozwala regulować głębokość roboczą narzędzia w czasie rzeczywistym i pracę na pełnej głębokości tylko, gdy jest to niezbędne.

Nowy czujnik NIR –  do pomiarów upraw, z możliwym montażem w każdej maszynie

Czujnik NIR można zamontować w każdej maszynie: na kombajnie, sieczkarni samobieżnej, prasie i beczkowozie na gnojowicę.

Przy montażu na maszynie żniwnej pozwala on określić poziom wilgotności plonów oraz zawartość elementów składowych upraw, takich jak: kwaśne włókno detergentowe (ADF), neutralne włókno detergentowe (NDF), skrobia, popiół i tłuszcz surowy.

Te parametry dostarczają cennych informacji w celu optymalizacji ceny sprzedaży upraw jak i żywienia bydła do produkcji mleczarskiej.

Przy montażu na zbiorniku na gnojowicę czujnik umożliwia monitorowanie ilości azotu przy nawożeniu pól, a dzięki temu lepsze wykorzystanie gnojowicy, chroniąc środowisko naturalne i ograniczając koszty transportu beczkowozu.

Nowy system Xpower – system elektryczny do ekologicznego zwalczania chwastów

Xpower jest elektrycznym systemem zwalczania chwastów, który użytkownicy mogą stosować zamiast herbicydów do odchwaszczania oraz usuwania wilgoci z roślin przed żniwami. Zastosowanie prądu elektrycznego jest skuteczną, wydajną i przyjazną dla środowiska metodą zwalczania chwastów, ponieważ niszczy całą roślinę aż do korzeni bez wprowadzania na pole szkodliwych środków chemicznych. System składa się z kilku aplikatorów, które stykają się z chwastem i wypalają go. Przy stosowaniu urządzenia na uprawach warzyw efekty są widoczne już po kilku godzinach. Wysięgniki narzędzia mają szerokość roboczą od 1,2 do 3 m.

Nowa aplikacja FarmXtend – wieloczujnikowa inteligentna aplikacja pogodowa

Nowa inteligentna aplikacja pogodowa FarmXtend wykorzystuje cały zestaw skomunikowanych czujników. Pozwala ona monitorować dane dotyczące pogody na polu, ułatwiając klientom dopasowanie planowanych operacji do rzeczywistych warunków.

Wspomniany zestaw czujników to:

 • WeatherXact – skomunikowana stacja pogodowa służąca do pomiarów wilgotności i temperatury na wysokości 1 m nad ziemią i na poziomie upraw;
 • RainXact – skomunikowany miernik deszczu;
 • SoilXact – czujnik mierzący wilgotność i temperaturę gleby na różnej głębokości.

To, co wyróżnia aplikację FarmXtend to wyjątkowo wydajne algorytmy, które na podstawie temperatury i wilgotności określają stopień zainfekowania uprawy roślinnej i pozwalają ustalić optymalny czas wykonania oprysków.

Produkty marki AGXTEND mają na celu znacząco poprawić efektywność operacji rolniczych dzięki zmniejszeniu zużycia paliwa oraz ograniczeniu aplikacji nawozów sztucznych i środków ochrony roślin. Ponadto elektryczna technologia zwalczania chwastów jest dużo bardziej ekologiczna niż tradycyjne metody. Wykorzystywanie precyzyjnych impulsów elektrycznych stanowi wydajną oraz zgodną z ideą zrównoważonego rolnictwa alternatywę dla herbicydów, znacznie ograniczając oddziaływanie gospodarstw rolnych na środowisko naturalne.

Redakcja AgroNews, fot. New Holland

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,174FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,885ObserwującyObserwuj
5,380SubskrybującySubskrybuj

MRiRW nie przewiduje dalszej pomocy rolnikom poszkodowanych przez Covid-19

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie przewiduje kontynuacji programów pomocowych dla rolników poszkodowanych przez Covid-19. Pomoc, którą rolnicy otrzymali w ubiegłym roku była jednorazowa. Zarząd...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE