Niech nikt nie będzie głodny – możemy pomóc potrzebującym!

Świąteczna Zbiórka Żywnosci to ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności na rzecz potrzebujących. Celem akcji jest zebranie jak największej ilości produktów spożywczych i dostarczenie ich przed świętami do ubogich Polaków. Banki Żywności zapraszają przedsiębiorców, z każdej branży do wzięcia udziału w akcji.

Już po raz 17-sty Federacja Polskich Banków Żywności organizuje akcję pomocy osobom potrzebującym. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do organizacji partnerskich, którym codziennie pomagają Banki Żywności m.in. do: jadłodajni dla ubogich, noclegowni dla bezdomnych, domów dla samotnych matek, świetlic dla ubogich dzieci i innych organizacji zajmujących się opieką najuboższych. Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się od 29.11. – 01.12. w 3 500 sklepów spożywczych w całym kraju. Banki Żywności rekomendują do zbiórki produkty o przedłużonym terminie przydatności, szczególnie: olej, cukier, ryż przetwory mięsne i warzywne, słodycze. W zeszłym roku udało się zebrać 856 391,01 kilogramów żywności.

 

\"\"

 


Pomoc na miarę wrażliwości

Przedsiębiorcy mogą w sposób szczególny włączyć się do akcji – każdy na miarę swojej wrażliwości. Banki Żywności zachęcają do przekazania darowizn żywnościowych w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności.
Od 1 października br. Darowiznę żywności można przekazać bez konieczności odprowadzania podatku VAT. Przedsiębiorcy mogą także wspomóc akcję, np. przekazując darowiznę na koszty transportu żywności.

Formą wsparcia akcji jest także zachęcenie swoich pracowników, klientów oraz partnerów do wzięcia udziału   w Świątecznej Zbiórce Żywności. Banki Żywności zachęcają przedsiębiorców do:

– rozwieszenia plakatów zbiórkowych w siedzibach instytucji,
– mailingu do partnerów z zachętą do udziału w Świątecznej Zbiórce Żywności,                                                        
– zamieszczenia informacji w firmowym intranecie, na stronie internetowej, mediach społecznościowych, a   także innych kanałach komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej,                                                                                     
– wspólnego wysłania charytatywnego smsa POMAGAM na nr 75 365 (5 zł + VAT) lub  zrobienia zakupów
w internetowym sklepie charytatywnym.

Każdy, kto chce przekazać darowiznę żywnościową lub w inny sposób zaangażować się w akcję proszony jest o kontakt z biurem Federacji Polskich Banków Żywności.

Kontakt: pomagam@bankizywnosci.pl,  (22) 654 64 00, wew.103 lub wybranym Bankiem Żywności

McCormick – partner strategiczny Świątecznej Zbiórki Żywności

Partnerem Strategicznym Świątecznej Zbiórki Żywności jest firma McCormick Polska,  która wspiera organizację i promocję akcji. Ponadto firma przekaże na rzecz akcji darowiznę swoich produktów spożywczych oraz  zaangażuje się w wolontariat pracowniczy.  – Jesteśmy dumni z tego, że po raz drugi jesteśmy Partnerem Strategicznym Świątecznej Zbiórki Żywności i możemy włączyć naszych pracowników w Polsce w te ważną inicjatywę. Silnie identyfikujemy się z działaniami podejmowanymi przez Banki Żywności, których celem jest dzielenie się żywnością z najuboższymi. Głęboko wierzymy w ideę pomocy tym, którzy są w trudnej sytuacji i razem z naszymi pracownikami na całym świecie wspieramy różnorakie inicjatywy społeczne poprzez dotacje finansowe, wsparcie w postaci naszych produktów, akcje edukacyjne i pomoc humanitarną. Dołączając raz jeszcze do Świątecznej Zbiórki Żywności firma McCormick chce wzmacniać swoje silne tradycje w obszarze odpowiedzialności społecznej i rozszerzać je w Polsce  – mówi Olivier Touzalin, Prezes zarządu firmy McCormick Polska.


Super świąteczna darowizna TESCO

Szczególny udział w akcji weźmie sieć TESCO. – W tym roku do wolontariuszy Banków Żywności dołączą pracownicy naszych sklepów. Ponadto, Tesco przekaże dodatkowe produkty, o wadze 20% całości przekazanych przez klientów artykułów – wyjaśnia Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska.   Świąteczna Zbiórka Żywności jest organizowana przez Banki Żywności w całej Europie. TESCO jednocześnie  w kilku krajach będzie zachęcać swoich klientów do tego, by podzielili sie zakupioną żywnością. W zbiórce Banków Żywności wezmą udział wszystkie sklepy Tesco w Wielkiej Brytanii, 444 sklepów Tesco w Europie,  w tym aż 218 sklepów w Polsce.

29 listopada – zbiórka na Polskich Rynkach Hurtowych
Po raz piąty w akcji Świąteczna Zbiórka Żywności udział biorą dystrybutorzy, producenci i przedsiębiorcy prowadzący działalność na rynkach hurtowych. W tym roku w akcji udział weźmie 9 rynków: w Białymstoku  – Rynek Hurtowy Fasty i Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe, Rynek Hurtowy Bronisze, Wielkopolska Gildia  w Poznaniu, Rolno-Spożywczy Rynek w Radomiu, Gorzowski Rynek Hurtowy, Rynek Hurtowy we Wrocławiu Targpiast, Rynek Hurtowy w Gdańsku Renk oraz Praska Giełda Spożywcza.

W ubiegłym roku na rynkach hurtowych zebrano prawie 17 ton żywności, mamy nadzieję, że także  29 listopada zbierzemy nie mniej niż rok temu – mówi Grzegorz Hempowicz Prezes Stowarzyszenia Polskie Rynki Hurtowe. Na kilku z Rynków Hurtowych współpraca z Regionalnymi Bankami Żywności trwa przez cały rok. Tak jest m.in. na Warszawskim Rynku w Broniszach, Zjazdowa w Łodzi, na Rynku w Radomiu. Żywność pozyskiwana na rynkach to głównie świeże owoce i warzywa, które jeszcze tego samego dnia trafiają do placówek przygotowujących posiłki. Przy okazji Świątecznej Zbiórki Żywności przedsiębiorcy pracujący na rynkach hurtowych starają się urozmaicić darowizny świątecznymi owocami takimi jak: mandarynki, pomarańcze, cytryny czy grapefruity.

Elementy Świątecznej Zbiórki Żywności

20.11. – 31. 12. Świąteczna Zbiórka Żywności w Internecie
Na stronie internetowej www.bankizywnosci.pl znajduje się wejście do dwóch sklepów. Wystarczy
zrobić zakupy w dowolnym z nich. Produkty ze sklepu trafią do Banku Żywności a następnie
do potrzebujących.

29.11.-01.12 – Świąteczna Zbiórka Żywności w 3 500 sklepów spożywczych
Podziel się zakupami na miarę swojej wrażliwości! W niemal 3 500 sklepach spożywczych na terenie całej Polski, przy specjalnie oznakowanych koszach czekać będą wolontariusze Banków Żywności. Przekazane im produkty trafią do magazynów Banków Żywności, gdzie zostaną zważone i posortowane, a następnie przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych, które na co dzień zajmują się opieką najuboższych.  Są to m.in. osoby samotnie wychowujące dzieci, bezdomni, chorzy, bezrobotni, a także rodziny wielodzietne. Lista sklepów, w których można wziąć udział w zbiórce, od 25 listopada będzie dostępna na stronie bankizywnosci.pl.

18.11. – 31.11. Wyślij charytatywny SMS i powiedz innym! POMAGAM na nr 75365 (5 ZŁ + VAT, DZIĘKUJEMY OPERATOROM ZA WSPARCIE AKCJI)Do końca grudnia można wesprzeć akcję Świąteczna Zbiórka Żywności wysyłając charytatywny sms. Środki pozyskane w ten sposób zostaną przeznaczone
na przechowywanie i transport żywności.

Źródło: Federacja Polskich Banków Żywności
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,174FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,662ObserwującyObserwuj
5,400SubskrybującySubskrybuj

Traktorzysta zasłabł na drodze. W akcji LPR

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Wąchock w województwie świętokrzyskim. 76-letni traktorzysta zasłabł podczas kierowania ciągnikiem i zjechał do...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE