Słoma, maszyny i sprzęt rolniczy poszły z dymem!

Podczas pożaru zawalił się dach stodoły. Działania były utrudnione ze względu na silne zadymienie oraz brak sprzętu do wywożenia słomy z wnętrza stodoły w początkowej fazie akcji. Działania trwały ponad 12 godzin.

Nocny pożar stodoły na Podlasiu. W akcji 15 zastępów strażaków.
Nocny pożar stodoły na Podlasiu. W akcji 15 zastępów strażaków. Fot. KP PSP w Mońkach

Pożar wybuchł we wtorek po godzinie 1 nocy  w miejscowości Potoczyzna w gminie Mońki. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Mońkach oraz z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gmin Mońki, Trzcianne, Goniądz, Jaświły oraz GCBM 28/18 z JRG Nr 2 w Białymstoku. W trakcie dojazdu pierwszych zastępów pożarem całkowicie objęta była murowana stodoła. Dach budynku uległ zawaleniu. Do obiektu przyległe były inne budynki – dwa garaże i jeden budynek inwentarski. W stodole znajdowała się duża ilość bel słomy oraz maszyny i sprzęt rolniczy.

– Łącznie podano 7 prądów wody w natarciu na palący się obiekt stodoły, a także w obronnie sąsiadujących obiektów. Działania były utrudnione ze względu na silne zadymienia i brak w początkowej fazie działań sprzętu do wywożenia słomy z wnętrza obiektu. W trakcie działań wyciągano z obiektu z wykorzystaniem ciągnika rolniczego palące się maszyny. W późniejszej fazie działań, dzięki wsparciu innego rolnika, wywożono na zewnątrz z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu palącą się słomę, gdzie ją następnie dogaszano – relacjonuje bryg. Dariusz Koc z Komendy Powiatowej PSP w Mońkach.

W działaniach gaśniczych, które trwały ponad 12 godzin brało udział łącznie 15 zastępów PSP i OSP w sile 50 ratowników, Pogotowie Energetyczne oraz Policja.

Źródło: osp.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W ciągu 5–10 lat spodziewane duże wzrosty sprzedaży żywności ekologicznej

Już blisko 80 proc. polskich konsumentów deklaruje kupowanie żywności ekologicznej – wynika z badania przeprowadzonego dla Polskiej Izby Żywności Ekologicznej przez Stowarzyszenie Delta Partner. Ten odsetek sukcesywnie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics