Nowa prasa marki New Holland

  Nowa prasa do formowania bel w kształcie okrągłym o zmiennej komorze Roll-Belt™ marki New Holland: zwiększenie wydajności nawet o 20% i gęstość bel większa o 5%

  ·    Nowy mechanizm zbierający i podający: zwiększenie wydajności nawet o 20%
  ·    Podawanie dostosowane do indywidualnych wymogów: Opcje wirnika SuperFeed™ i CropCutter™
  ·    Technologia DropFloor: zapobiega blokowaniu podawanego materiału
  ·    Ciągłe, super-szerokie pasy: zmniejszone straty i zoptymalizowane formowanie bel
  ·    Podwójny system hydrauliczny odpowiadający za gęstość, zwiększający ją nawet o 5%
  ·    Większa elastyczność i wydajność owijania siatką i sznurkiem
  ·    Kompatybilność z magistralą ISOBUS
  ·    Charakterystyczna stylizacja osłon bocznych ułatwiająca obsługę i poprawiająca bezpieczeństwo obsługi
  ·    Opony 20" zmniejszają ugniatanie i poprawiają komfort transportu drogowego

   

  \"\"

   

  Całkiem nowe prasy do formowania bel w kształcie okrągłym o zmiennej komorze Roll-Belt™ marki New Holland zastępują serię BR7000 i zapewniają zwiększenie wydajności nawet o 20% w porównaniu do tej gamy. Dostępne w wariantach o średnicy bel wynoszącej 1,5 i 1,8 metra, staną się domyślnym wyborem w przypadku dużych gospodarstw specjalizujących się w hodowli inwentarza żywego oraz prac związanych z uprawą i zbiorem pasz, siana oraz słomy. Firma New Holland, pionier w dziedzinie technologii formowania bel okrągłych, wyprodukowała ponad 225000 pras do formowania bel w kształcie okrągłym o zmiennej komorze, znanych ze swoich niezrównanych osiągów i cieszących się niebywałą popularnością w świecie rolników.

  "Prasa Roll-Belt daje możliwość dostosowania maszyny do indywidualnych wymogów w zakresie formowania bel. Standardowy wariant wirnika SuperFeed oraz profesjonalny wariant CropCutter umożliwiają formowanie bel na miarę potrzeb." – oświadczył Bob Hatz, Dyrektor ds. zarządzania produktami, odpowiedzialny za maszyny do zbioru siana i pasz. "Całkiem nowy mechanizm zbierający, podwójny system gęstości i projekt „niekończącego się” pasa przekładają się na znaczne zyski pod względem wydajności."

  Nowy mechanizm podbierający i podający: zwiększenie pojemności nawet o 20%

  Mechanizm zbierający został zaprojektowany całkiem od nowa, aby zwiększyć wydajność zbioru pasz nawet o 20%. Istnieje możliwość wyboru pomiędzy konfiguracjami 1,8 i 2-metrową. Standardowy mechanizm zbierający z listwą 4-zębową idealnie nadaje się do słomy. Przeznaczony do eksploatacji w trudnych warunkach 5-zębowy mechanizm ze wzmocnionymi zębami amortyzowanymi gumą, które charakteryzują się o 10% większą sztywnością boczną oraz pięciokrotnie dłuższą trwałością, zapewnia wydajność zbierania na trudnych, nierównych i kamienistych terenach, co uczyni je domyślnym wyborem w przypadku prac związanych ze zbiorem pasz roślinnych.

  Nowa, opcjonalna rolka wspomagająca podawanie przenosi plon z mechanizmu zbierającego do wirnika, równocześnie łącząc przepływ plonu i dostosowując go do dokładnej szerokości komory belowania.

   

  \"\"

   


  Składane kółka samonastawne czynią przejście z konfiguracji transportowej na polową jeszcze prostszym. Kółka przesuwają się i można je zablokować w pozycji transportowej bez konieczności ich demontowania.

  Podawanie dostosowane do indywidualnych wymogów: Opcje wirnika SuperFeed™ i CropCutter™

  W celu zwiększenia elastyczności formowania bel teraz użytkownicy mają do wyboru standardowy wirnik SuperFeed™ opracowany przez firmę New Holland ze słynnymi palcami w kształcie litery "W", którego średnica wynosząca 455 mm zapewnia dużą przepustowość w przypadku wszystkich zbiorów oraz wariant CropCutter gwarantujący bele o największej gęstości, z 15 wbudowanymi nożami zapewniającymi maksymalną efektywność rozdrabniania.

  Technologia DropFloor: zapobiega blokadom zagrażającym wydajności

  W napiętych okresach zbiorów i belowania konieczność zatrzymywania się w celu odblokowania zatkanych pras to utrata cennych sekund. W wyniku obszernych konsultacji z rolnikami firma New Holland wprowadziła funkcję "DropFloor". Obsługiwana z wygodnego wnętrza kabiny, stanowi wyjątkowo praktyczne rozwiązanie: gdy duże porcje zbieranego materiału zablokują wirnik, podłoga po prostu się obniża, zapewniając dodatkową przestrzeń w strefie podawania, dzięki czemu formowanie bel jest nadal możliwe.


  Ciągłe (bezszwowe), super-szerokie pasy: zmniejszone straty i zoptymalizowane formowanie bel

  Prasa do formowania bel Roll-Belt posiada cztery pasy o szerokości 273 cm, zapobiegające kosztownym stratom, jak również charakteryzuje się udoskonalonym prowadzeniem. Większa stabilność pasa zapewnia szerszą powierzchnię kontaktu z plonem, co przekłada się na lepszą niezawodność i formowanie bel. Skonstruowane przy zastosowaniu wyjątkowo nowoczesnej technologii ", pasy te są o wiele mocniejsze, gdyż nie posiadają połączeń. Eliminuje to rozciąganie i zapewnia formowanie jednorodnych bel. Ponadto struktura pasów została opracowana pod kątem ułatwiania czyszczenia i zapobiegania zatkaniu, dzięki czemu formowanie bel przebiega efektywniej.

  Podwójny system hydrauliczny zagęszczania materiału, zwiększający zagęszczenie nawet o 5%

  Dodanie drugiego cylindra hydraulicznego pozwoliło zwiększyć gęstość bel nawet o 5% w porównaniu do serii BR7000. System posiadający cylinder gęstości po dowolnej stronie komory zapewnia lepszą kontrolę gęstości, co idealnie się sprawdza w przypadku wszelkich prac, gdyż jednorodnie zagęszczone bele poprawiają fermentację, a tym samym walory odżywcze plonów przeznaczonych na pasze.

  Większa elastyczność i wydajność owijania siatką i sznurkiem

  Istnieje możliwość wyboru pomiędzy systemem zawijania w sam sznurek, samą siatkę oraz systemem łączonym w zależności od indywidualnych potrzeb. System rozmieszczania sznurka został zaprojektowany od nowa i teraz zastosowano w nim udoskonaloną, środkową rurkę obrotową z podwójnym sznurkiem, co zapewnia stały wzór owijania, pozwalający zachować kształt beli nawet podczas intensywnego przemieszczania.

  System owijania w siatkę typu "kaczy dziób" jest teraz bardziej zbliżony do rzeczywistej beli, co oznacza, że całkowite jej pokrycie zajmuje mniej czasu, a to pozwala jeszcze szybciej wykonać prace związane z belowaniem. W modelach zawijających bele w samą siatkę istnieje możliwość przechowywania do dwóch rolek dodatkowej siatki, gdyż z tyłu prasy znajduje się wygodny schowek, a druga rolka może być przechowywana nad rolką aktywną. Wiodący w branży system owijania w siatkę obecnie zmniejsza zapotrzebowanie mocy na owijanie oraz dodatkowo upraszcza sterowanie z ciągnika.

  Kompatybilność z magistralą ISOBUS

  Prasa do belowania Roll-Belt jest całkowicie kompatybilna z magistralą ISOBUS, co umożliwia kontrolę za pomocą pojedynczego monitora. Oznacza to, że właściciele maszyny mają do wyboru super-obszerny kolorowy ekran dotykowy IntelliView IV lub dotychczasowy monitor używany w ciągniku. Zaawansowany monitor Bale Command™ Plus II jest standardowym wyposażeniem i umożliwia operatorom kontrolowanie nawet czterech wzorów owijania oraz zapamiętanie nawet 20 indywidualnych rejestrów licznika bel, co stanowi idealne rozwiązanie w przypadku pracowników i podwykonawców. Awangardowy kolorowy ekran dotykowy IntelliView™ III pozwala dogodnie zarządzać prasą do formowania bel, gdyż wszystkie elementy sterownicze znajdują się w zasięgu dłoni, a obszerniejszy wyświetlacz ułatwia konfigurację maszyny.

  Charakterystyczna stylizacja poprawia sprawność i bezpieczeństwo

  Podczas projektowania pras do belowania Roll-Belt szczególny nacisk położono na bezpieczeństwo operatora. Charakterystyczne, jednoczęściowe, samonośne osłony boczne otwierają się szeroko, aby ułatwić konserwację i można je otworzyć tylko przy pomocy specjalnego narzędzia, co zapobiega przypadkowemu otwarciu podczas pracy. Wyłącznik bezpieczeństwa znajdujący się na belce zaczepowej umożliwia operatorom odcięcie prasy od zasilania elektrycznego, zapewniając w razie potrzeby jej całkowite wyłączenie. Poprawia to bezpieczeństwo podczas wymiany siatki lub sprawdzania maszyny pod kątem ewentualnych blokad.

  Szerokie opony zmniejszają ubijanie i poprawiają komfort transportu drogowego

  Prasa do formowania bel Roll-Belt może być wyposażona w ultra-szerokie opony 500/55/R20 zwiększające ślad w polu i zmniejszające ugniatanie gleby podczas belowania pasz, co ma ogromne znaczenie dla ochrony roślin i ułatwienia ponownego wzrostu plonów do kolejnych zbiorów. W trakcie transportu drogowego z dużą prędkością opony te pochłaniają wstrząsy, co umożliwia płynniejszą i bardziej komfortową jazdę, jak również zapobiega potencjalnie niebezpiecznym odbiciom.

  Źródło i fot.: NewHolland
  Redakcja AgroNews,

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here