Nowe modele DEUTZ-FAHR Serii 5

Dzięki nowej Serii 5 marka DEUTZ-FAHR nie tylko dostosowuje swoje produkty do wymogów normy emisji spalin Stage V. DEUTZ-FAHR udoskonala wszystkie kluczowe parametry, które ciągnik powinien zapewniać. Takie jak: wyjątkowa wszechstronność, idealna zwrotność, wydajność, bezkompromisowe bezpieczeństwo oraz wysoki komfort. Wszystko to spaja odświeżony design, nawiązujący do modeli wyższych mocy.

Nowe modele DEUTZ-FAHR Serii 5
Nowe modele DEUTZ-FAHR Serii 5

Wyjątkowa wszechstronność

Nowa Seria 5 marki DEUTZ-FAHR to pięć modeli z silnikami o mocy od 95 do 126 KM, wyposażonych w trzy rodzaje napędu, możliwość wyposażenia w elektrohydrauliczny rewers PowerShuttle z funkcją Stop&Go oraz szereg dodatkowych akcesoriów. Wszystko to dla jak najlepszego zaspokojenia potrzeb rolników.

Nowe silniki FARMotion 35 i 45 generują wysoką moc i stały moment, oferując duża elastyczność w szerokim zakresie obrotów. Dzięki temu, mogą być stosowane do różnego rodzaju prac.

Modułowa konstrukcja przekładni to kolejna zaleta Serii 5, która podkreśla uniwersalność całej gamy modeli.

Nowa funkcja APS (Automatic PowerShift) w pełni automatycznie dobiera półbiegi Powershift i dopasowuje je do warunków pracy, maksymalizując osiągi maszyny. Operator może korzystać z potencjometru i dowolnie regulować ustawienia funkcji APS.

Wałek odbioru mocy ma maksymalnie 4 prędkości (540/540E/1000/1000E), sterowany przyciskiem jest załączany wielotarczowym sprzęgłem w kąpieli olejowej. Kolejny przykład wyjątkowej wszechstronności nowej Serii 5 stanowi również możliwość zamówienia WOM zsynchronizowanego, wyposażonego w niezależny wałek wyjściowy. Opcje wyposażenia obejmują także WOM przedni z prędkością 1000 obr/min.

Idealna zwrotność

Duży kąt skrętu kół przednich, regulacja rewersu Powershuttle, funkcja Stop&Go oraz układ kierowniczy SDD z redukcją liczby obrotów kołem kierownicy podkreślają doskonałą wszechstronność, jaką prezentuje Seria 5. Wyposażenie, dzięki któremu praca przebiega łatwo, precyzyjnie i szybko, można docenić również w przypadku zadań wykonywanych z ładowaczem czołowym.

Szeroki wybór ogumienia i felg, w tym kół do międzyrzędzi oraz opon komunalnych, to kolejny dowód na to, jak wysoki poziom wszechstronności oferuje nowa Seria 5.

Seria 5 marki DEUTZ-FAHR zapewnia szeroki zakres prędkości jazdy, w zależności od typu przekładni. Prędkość minimalna wynosić może 300 m/h (do prac wykonywanych z super reduktorem), a maksymalna 40 km/h (prędkość maksymalna osiągana przy ekonomicznych obrotach silnika. Do przejazdów w transporcie, przy obniżonym zużyciu paliwa, zmniejszonym hałasie i przy obniżonych wibracjach.

Bezkompromisowe bezpieczeństwo

Każdą pracę można wykonać efektywnie i bezpiecznie. Oprócz udanego połączenia silnika FARMotion z przekładnią, również układ hydrauliczny, podnośniki oraz układ hamulcowy wpływają na zwiększenie całkowitej wydajności Serii 5.

Układ hydrauliczny może mieć maksymalnie 4 obwody i może być wyposażony w pompę o wydajności nawet 90 l / min.

Nowa Seria 5 może być wyposażona w podnośnik elektroniczny. Zapewnia szybkie i precyzyjne sterowanie w pracy z maszynami zawieszanymi. EHR posiada także przydatne funkcje, takie jak amortyzacja drgań czy funkcja AutoWOM. Udźwig maksymalny wynosi nawet 5400 kg, opcje wyposażenia obejmują także podnośnik przedni o udźwigu 2100 kg.

Hydrauliczny hamulec postojowy HPB gwarantuje bezpieczny postój, nawet na stromych zboczach i z dużym obciążeniem, ponieważ zwiększa zdolność hamowania aż do 250% w porównaniu do układów tradycyjnych. Ponadto, zmniejsza również straty mocy o około 1,5 kW (2 KM), co przekłada się na redukcję ilości zużywanego przez ciągnik paliwa.

Nowa Seria 5 może być wyposażona w sprzęt do łączności zdalnej. Cyfrowy świat pakietu wyposażenia „SDF Smart Farming Solutions” otwiera dostęp do ciągnika i umożliwia zbierania danych. Moduł CTM umożliwia komunikację online, i zdalne pobieranie danych dotyczących wydajności maszyny podczas pracy w oparciu o informacje o lokalizacji, zużyciu paliwa, średniej prędkości jazdy, czasu pracy. Biuro ma także dostęp do ewentualnych kodów błędów i alarmów.

KRIR interweniuje w sprawie sprzedaży nielegalnych ciągników

Wyjątkowy komfort

Nowa kabina TopVision zapewnia doskonały komfort i ergonomię sterowania. Dzięki niskiemu poziomowi hałasu, wysokiej jakości materiałom oraz starannemu rozmieszczeniu wszystkich elementów sterowniczych.

Czterosłupkowa konstrukcja kabiny pozwala na uzyskanie dużej powierzchni szyb, co daje widoczność w zakresie 360°. Kabinę zamontowano na hydraulicznych silent-blockach, które zwiększają komfort podczas każdej pracy.

Rozbudowany pakiet oświetlenia to do 12 reflektorów roboczych montowanych w dachu. Oprócz tego, dodatkowe lampy robocze można zamontować również na słupkach kabiny oraz w nowej masce silnika. Wszystkie reflektory są dostępne w wersji LED.

Regulowane koło kierownicy, fotel amortyzowany pneumatycznie, składany fotel pasażera, otwierany szyberdach, wydajna klimatyzacja z 10 nawiewami, radio DAB z Bluetooth i porty USB to tylko niektóre z rozwiązań zastosowanych w Serii 5 w celu zapewnienia komfortu.

Mocne silniki FARMotion Stage V, nowe przekładnie z funkcją APS, wydajny układ hydrauliczny, rozbudowany pakiet oświetlenia LED, doskonała widoczność 360°, systemy rolnictwa precyzyjnego SDF Smart Farming Solutions oraz nowy design. Seria 5 reprezentuje kierunek ewolucji w ciągnikach marki DEUTZ-FAHR.

Źródło i fot.: DEUTZ-FAHR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 1 =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,161ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Firma Bayer zaprezentowała w polu swoje innowacyjne technologie

Firma Bayer zaprezentowała innowacje produktowe rozwijane w ofercie dla rolnictwa w sezonie 2020-2021. Spotkanie w formule polowej odbyło się w Centrum Doradztwa Technicznego Bayer...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE