Nowe produkty, szersze rejestracje. Sumi Agro prezentuje ofertę na ten sezon

Aż trzy nowe produkty Sumi Agro trafią w tym roku na rynek. Firma oferuje rolnikom nowe rozwiązania w walce z chorobami grzybowymi w zbożach i rzepaku oraz ze szkodnikami w rzepaku i w sadach. Sporym zaskoczeniem dla polskich gospodarzy może być też nowe opakowanie znanego i powszechnie stosowanego insektycydu Mospilanu 20 SP – środek ten będzie teraz sprzedawany w wodnorozpuszczalnych woreczkach.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ NA DOLE STRONY

 

\"rolnictwo,

 

Celny strzał w szkodniki
Producenci rzepaku i pszenicy ozimych otrzymali nową broń walki ze szkodnikami. To najnowszy insektycyd firmy Sumi Agro – Inazuma 130 WG.

Od trzech lat producenci rzepaku mają poważne problemy z ochroną swoich upraw. Unijny zakaz stosowania zapraw nasiennych zawierających neonikotynoidy przyczynił się do nasilenia presji ze strony szkodników. 

Nowe rozwiązanie insektycydowe Inazuma 130 WG po części ułatwi walkę z insektami, zwalcza bowiem szkodniki gryzące i ssące.

Wiosną preparat można stosować do ochrony rzepaku przed chowaczem brukwiaczkiem, chowaczem czterozębnym, słodyszkiem rzepakowym, chowaczem podobnikiem i pryszczarkiem kapustnikiem. Jesienią natomiast zwalczy pchełkę rzepakową oraz – jako jedyny dostępny w Polsce środek – tantnisia krzyżowiaczka.

– W 2017 r. przewidywane jest rozszerzenie zakresu stosowania insektycydu o śmietkę kapuścianą i mączliki – zapewnia Paweł Banach, dyrektor rejestracji i rozwoju produktów Sumi Agro Poland.

Sady wolne od owocówki jabłkóweczki
W tym roku sadownicy będą mogli skuteczniej walczyć z owocówką jabłkóweczką. Sumi Agro wprowadza właśnie na rynek absolutną nowość – Isomate CTT – produkt, który skutecznie chroni sady jabłoniowe przed owocówką jabłkóweczką będąc jednocześnie bezpiecznym dla środowiska.

Jak działa ten preparat? Otóż rozwieszany jest on na drzewkach w formie dyspenserów, z których uwalniana jest substancja czynna środka (feromon) wabi i dezorientuje samce szkodnika. W konsekwencji nie dochodzi do kopulacji (lub występują one sporadycznie) i dzięki temu znacząco ograniczana jest populacja agrofaga na danym areale.

– Środek nie ma pozostałości, co jest szczególnie istotne w produkcji owoców jakościowych – wyjaśnia Banach.

Firma zdradziła nam, że podobne rozwiązanie będą mogli zastosować plantatorzy czarnej porzeczki w walce z przeziernikiem – produkt jest jeszcze na etapie rejestracji, ale być może w następnym sezonie trafi do sprzedaży.

Ulepszony Toledo
Na rynek trafi także nowa formulacja znanego preparatu Toledo. Toledo Extra 430 SC to fungicyd na bazie tebukonazolu o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie pszenicy ozimej, jęczmienia jarego oraz rzepaku ozimego przed chorobami grzybowymi.

– Środek wykazuje dodatkowo korzystny wpływ na rozwój roślin rzepaku – podkreśla Paweł Banach i wylicza, że skoncentrowana formulacja pozwala na obniżenie dawki produktu na hektar, a co za tym idzie – na zmniejszenie kosztów.

Poszerzone rejestracje
Zakres stosowania Mospilanu 20 SP poszerzono o kolejne gatunki roślin rolniczych (bobik, soja, lucerna, łubin, tytoń), warzywnych (seler naciowy, kalafior, brokuł) oraz energetycznych (wierzba). Mospilan 20 SP jest na polskim rynku insektycydów produktem o najszerszym spektrum zwalczanych szkodników i chronionych upraw.

– Środek ma obecnie prawie 280 zastosowań – wylicza dyrektor Banach.

Rozszerzona o kolejne zastosowania została także etykieta środka Topsin M 500 SC. Poszerzono zakres stosowania tego fungicydu o wiele gatunków warzyw (groch siewny i cukrowy, bób, marchew, pietruszkę, pasternak, kapustę głowiastą czerwoną, włoską, brukselkę) oraz roślin jagodowych (porzeczka czarna, czerwona, biała, agrest, truskawka, poziomka, malina, jeżyna, borówka wysoka) oraz upraw jagodowych. Topsin M 500 SC uzyskał także zezwolenie do stosowania w uprawie pieczarki i jest obecnie jednym z dwóch fungicydów dopuszczonych do stosowania w tej uprawie.

Dotychczas etykieta fungicydu Yamato 303 SE pozwalała na stosowane środka w uprawach rolniczych. Od tego sezonu środek można stosować także w uprawie roślin jagodowych (truskawka, poziomka, agrest, malina, jeżyna, borówka wysoka, winorośl) i warzywnych (burak ćwikłowy, a w uprawach pod osłonami – ogórek i cukinia) oraz w uprawie wielu gatunków roślin ozdobnych pod osłonami.

Akarycyd Kanemite 150 SC, który zarejestrowany był do ochrony jabłoni także rozszerzył etykietę o kolejne zastosowania. Obecnie środek można stosować do zwalczania określonych gatunków przędziorków w uprawie roślin sadowniczych (jabłoń, grusza, truskawka), warzywnych (pod osłonami – pomidor, ogórek, cukinia, oberżyna) oraz roślin ozdobnych i chmielu a także w szkółkach leśnych drzew liściastych i iglastych.

Kanemite 150 SC jest akarycydem wyróżniającym się w segmencie tego typu produktów dostępnych na polskim rynku. Substancją czynną produktu jest acekwinocyl, a jego największą zaletą − nowy, unikalny mechanizm działania polegający na blokowaniu transportu elektronów w mitochondrialnym kompleksie III. Acekwinocyl blokuje proces oddychania przędziorków, hamując go na innym etapie niż substancje czynne akarycydów z innych grup chemicznych – podkreślał Zbigniew Dąbrowski z Sumi Agro Poland.

Mospilan w nowej odsłonie
W tym roku w nowej odsłonie na rynek trafi Mospilan 20 SP. Dostępny on będzie w poręcznej i bezpiecznej dla przygotowującego ciecz roboczą formie – w woreczkach wykonanych z folii wodnorozpuszczalnej. Ten sposób konfekcjonowania testowany był w Instytucie Ochrony Roślin przez zespół dr Marka Wachowiaka.

– Dzięki wykorzystaniu wodnorozpuszczalnych opakowań nie dochodzi do kontaktu osoby przygotowującej ciecz roboczą ze środkiem ochrony roślin – wyjaśniła Urszula Filipecka, dyrektor marketingu Sumi Agro Poland. I zdradziła, że firma planuje wprowadzenie kolejnych korzyści dla użytkowników Mospilanu.

Kamila Szałaj

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,174FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,872ObserwującyObserwuj
5,390SubskrybującySubskrybuj

Jest szansa na dodatkowe odszkodowania za ubiegłoroczne przymrozki

Szkody spowodowane przez zjawiska atmosferyczne w 2020 r. mogą zostać rolnikom zrekompensowane poprzez dodatkową pomocą. Tak wynika z odpowiedzi Ministerstwa Rolnictwa na wniosek Krajowej...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE