Nowy herbicyd w programie ochrony zbóż

Czym powinien charakteryzować się skuteczny herbicyd do wczesnego zwalczania chwastów dwuliściennych w zbożach? Eliminacją szerokiego spektrum chwastów, aktywnością również w niskich temperaturach, zapewnieniem bezpieczeństwa upraw. Dlatego firma INNVIGO opracowała unikalny, trójskładnikowy preparat Fundamentum 700 WG, który właśnie otrzymał rejestrację.

Fundamentum, tribenuron metylu, metsulfuron metylu, florasulam, herbicyd, Innvigo

Aby uzyskać wysokie plony zbóż, już od najwcześniejszych etapów wegetacji należy zadbać o kondycję roślin. Jednym z warunków ich prawidłowego rozwoju jest brak konkurencji ze strony niepożądanych na polu gatunków. Wczesna kompleksowa eliminacja chwastów to fundamentalny zabieg w programie ochrony zbóż.

Fundamentum 700 WG – nowy herbicyd

Skuteczność herbicydu wynika z kombinacji jego cech, takich jak: spektrum zwalczanych chwastów, aktywność w zróżnicowanym zakresie temperatur, szerokie okno aplikacji i zapewnienie bezpieczeństwa roślinom uprawnym. Takimi właściwościami cechuje się Fundamentum 700 WG – nowy herbicyd stworzony przez firmę INNVIGO, który uzyskał rejestrację w lutym 2019 roku. Unikalna, trójskładnikowa kompozycja substancji czynnych (tribenuron metylu + metsulfuron metylu + florasulam) zapewnia skuteczną ochronę herbicydową upraw zbożowych, co warunkuje ich prawidłowy wzrost i dalszy rozwój, a w konsekwencji przyczynia się do osiągania większego plonu.

Specyfika działania substancji czynnych, wchodzących w skład innowacyjnego herbicydu Fundamentum 700 WG, gwarantuje efektywne zwalczanie chwastów dwuliściennych w zbożach, również w niskich temperaturach:

  • Tribenuron metylu – wstrzymuje wzrost i rozwój chwastów. Znany z bardzo wysokiej skuteczności na chabra bławatka i ostrożnia polnego. Jest bezpieczny dla rośliny uprawnej i może być stosowany nawet do fazy liścia flagowego.
  • Metsulfuron metylu – błyskawicznie wnika do zielonych części chwastów, zapobiega ich wtórnemu wzrostowi po zabiegu. Doskonały w walce z bodziszkiem drobnym, ogranicza również rozwój miotły zbożowej. Skuteczny już w temperaturze 5-6°C.
  • Florasulam – selektywny związek o działaniu układowym. Niezastąpiony w walce z przytulią czepną. Szybko hamuje wzrost i rozwój chwastów, ich całkowite zniszczenie następuje po 7-10 dniach (a w temperaturach ok. 4°C do 3 tygodni.)

Nowy, trójskładnikowy herbicyd Fundamentum 700 WG będzie dostępny w sprzedaży już niebawem.

Redakcja AgroNews

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − 4 =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE