Nowy nawóz dolistny dla upraw zbożowych

W tym sezonie Biodevas Laboratoires wprowadza nowy nawóz dolistny dla upraw zbożowych – Activeral. To jeden z niewielu produktów poprawiających wielkość zbiorów przez synergiczne działanie dwóch czynników: regulację odżywiania oraz redukcję stresu.

 

\"rolnictwo,

 

– Do niedawna w naszej ofercie znajdowały się preparaty dolistne dla upraw ogrodniczych, zaś najnowszy produkt, Activeral, jest przeznaczony dla uprawach zbożowych –– powiedziała Dorota Skrzyniecka, przedstawiciel francuskiego producenta w Polsce. – Preparat jest nie tylko bardzo skuteczny, ale i konkurencyjny pod względem ceny.

Oryginala formuła Activeral bazuje na połączeniu siły wyciągów roślinnych o wysokiej aktywności biologicznej oraz mikroelementów. Ekstrakty roślinne ograniczają niekorzystne skutki działania stresu oksydacyjnego powodowanego przez nieoptymalne warunki klimatyczno-glebowe (stres abiotyczny) oraz presję szkodników i chorób (stres biotyczny). Wszystkie składniki mineralne (cynk, miedź, mangan, siarka, bor, molibden) są schelatowane aminokwasem co zapewnia maksymalną przyswajalność i mobilność w roślinie. Zawartość naturalnego krzemu dodatkowo stymuluje odporność roślin.

Obserwowane efekty po zastosowaniu Activeral to przede wszystkim wzrost wielkości plonu, nawet do 20 proc. a także poprawa parametrów jakościowych plonu. Rośliny odznaczają się silniejszym wigorem i lepiej rozwiniętym systemem korzeniowym. Activeral poprawia także przyswajalność nawozów doglebowych poprzez faworyzację pobierania mikroelementów i aminokwasów z gleby.

W uprawie rzepaku, kukurydzy oraz zbóż producent zaleca wykonanie 1 do 2 aplikacji Activeral w dawce 2 l/ha w okresie intensywnego wzrostu roślin. Opryski można łączyć z zabiegami herbicydami i większością fungicydów.

Skuteczność działania nowego nawozu została potwierdzona w licznych badaniach terenowych przeprowadzonych w kilku krajach europejskich.

Activeral jest już dostępny w opakowaniach 25 litrowych, zaś sugerowana cena netto wynosi 41 zł za 1 litr.

Kontakt do producenta: tel. 782 289 946, mail dorota@biodevas.fr

*****

Firma Biodevas Laboratoires powstała w 2005 r. zaś w Polsce jest obecna od 2008 r. Produkty francuskiego dostawcy są bardzo dobrze znane na rynku europejskim, m.in. w krajach takich jak Belgia, Niemcy, Węgry, Włochy. Firma specjalizuje się w opracowywaniu naturalnych produktów opartych na wyciągach roślinnych stosowanych w żywieniu zwierząt i uprawie roślin. Biodevas Laboratories ma bardzo rozbudowany dział badań i rozwoju w którym powstają projekty preparatów przeznaczonych do ograniczania negatywnych skutków stresu oksydacyjnego. Produkty z oferty dostawcy oparte są na oryginalnych recepturach opracowanych przez Biodevas Laboratoires i będących owocem ponad 20 lat doświadczenia w dziedzinie biotechnologii roślin. Troska o zachowanie najwyższej jakości potwierdzona jest licznymi certyfikatami (ISO 22000, EFSA). Wszystkie produkty są całkowicie naturalne i bezpieczne dla zdrowia człowieka, a większość z nich dopuszczona jest do stosowania w rolnictwie ekologicznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here