Nowy premier, stary minister

Na czele rządu stanął Mateusz Morawiecki, dotychczasowy minister finansów i gospodarki. Zastąpił on na tym stanowisku Beatę Szydło, która kilka dni temu złożyła rezygnację. Dziś nowy premier powołał nowych ministrów poszczególnych resortów. Nowych, a właściwie starych, bo każdy pozostał na swoim stanowisku.

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel na dzsiejszej uroczystości zaprzysiężenia rządu,
fot. P. Tracz / KPRM

 

– Mogę obiecać, że będzie to rząd, który będzie czerpał najlepsze doświadczenia z dotychczasowych osiągnięć, a więc będzie to rząd kontynuacji. Naszym punktem odniesienia będzie bezpieczna rodzina, godna praca i mieszkanie dostępne dla jak największej liczby osób. To są cele społeczne, które można realizować, kiedy kwitnie gospodarka – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości zaprzysiężenia rządu.

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że jego rząd będzie dbać o zachowanie tożsamości kulturowej Polski, jej unikalną kulturę i dziedzictwo.

– W tyglu dzisiejszych europejskich i światowych doświadczeń, w ogniu sporów, będziemy kierować się dobrem Rzeczypospolitej i jej obywateli – zaznaczył szef rządu.

Jurgiel nadal na stanowisku

Resortem rolnictwa nadal będzie kierował Krzysztof Jurgiel, mimo sprzeciwu wielu środowisk rolniczych.
Kilka dni temu w Warszawie odbył się protest rolników. Domagali się oni m.in. dymisji ministra rolnictwa. Zarzucają mu przede wszystkim brak skutecznych działań w walce z afrykańskim pomorem świń i doprowadzenie wielu producentów świń do bankructwa.

A co Wy sądzicie o pracy ministra rolnictwa? Piszcie w komentarzach.

oprac. Kamila Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here