Nufarm Polska partnerem konkursu KRUS \”Bezpieczne Gospodarstwo Rolne\”

Ponad 50 tysięcy głosów, duża rywalizacja i spektakularny sukces. Zwycięzca tegorocznej edycji internetowego Konkursu KRUS "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" Pan Arkadiusz Parkitny zdeklasował rywali. Oddało na niego głos prawie 13 tysięcy internautów.

\"\"


Konkurs, tradycyjnie został przeprowadzony wspólnie z KRUSEM na platformie internetowej Agronews.com.pl.  Po raz pierwszy partnerem konkursu został dobrze znany rolnikom producent środków ochrony roślin – firma Nufarm.

– Robimy to ponieważ uważamy, że bezpieczeństwo w rolnictwie jest rzeczą najbezpieczniejszą i taka idea przyświeca nam nie tylko przy produkcji środków ale także przy instruowaniu naszych klientów jak je stosować bezpiecznie i skutecznie – powiedziała Małgorzata Czarnecka z Nufarm Polska.

Od 15. sierpnia do 15. września internauci oddawali swoje głosy na szesnastu laureatów etapu wojewódzkiego. W konkursie oddano dokładnie 50533 głosów.

Pan Arkadiusz Parkitny mieszka w woj. Śląskim. Na 30 hektarach uprawia zboża oraz łubin. Poza tym hoduje trzodę chlewną w cyklu zamkniętym. W swoim gospodarstwie dba przede wszystkim o porządek i dobry stan techniczny maszyn. Ma także świetnie wyposażony magazyn na środki ochrony roślin.

\"\"

 

– W gospodarstwie chodzi o to żeby było bezpiecznie. Ważne jest żeby maszyny były sprawne technicznie, wszystkie wałki miały osłony. Staram się zachować bezpieczeństwo w każdym zakątku gospodarstwa. Bardzo duży nacisk kładę na bezpieczeństwo stosowania środków ochrony roślin. Używam odzieży ochronnej, rękawic i masek. Wszystkie opakowania po środkach ochrony roślin dokładnie płuczę i oddaję tam gdzie kupiłem – wylicza pan Arkadiusz.

 

\"\"

Zwycięzca, podczas uroczystej gali odbywającej podczas targów Agro Show w Bednarach otrzymał statuetkę od Prezes Telewizji Interaktywnej AgroNews oraz voucher o wartości 3000 zł na środki ochrony od partnera konkursu- firmy Nufarm Polska.

– Nagroda bardzo przyda się w gospodarstwie. Voucher wykorzystam na zakup środków ochrony roślin na chwasty jesienne i wiosenne – dodaje laureat.

\"\"
 

Firma NuFarm Polska chętnie wspiera inicjatywy podnoszące bezpieczeństwo na wsi. Udział w tymże konkursie to jedna z aktywności firmy w tym zakresie.

\"\"


– Staramy się, jeżeli mamy taką możliwość wspierać bezpieczeństwo w gospodarstwach rolnych poprzez szkolenia rolników prowadzone przez naszych pracowników czy rozsyłanie ulotek informacyjnych. Jako jedna z niewielu firm w branży dzielimy się wszystkimi informacjami dotyczącymi naszych środków, czyli nie tylko etykietami i ulotkami ale także kartami bezpieczeństwa, tak żeby wszyscy rolnicy którzy je stosują byli swiadomi jaki jest ich skład – dodała Pani Małgorzata.

Redakcja Agronews, fot.: Marta Nowak-Woźnica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here