Od września rolnicy będą mieli bliżej do instytucji rolnych

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który rozpocznie działalność 1 września br. oprócz centrali i oddziałów terenowych będzie miał także biura terenowe – poinformowała Agencja Rynku Rolnego.

\"rolnictwo,

Centrala KOWR będzie znajdowała się w Warszawie przy ul. Karolkowej, czyli tam, gdzie obecnie mieści się siedziba ARR. Oddziały terenowe będą znajdować się w każdym mieście wojewódzkim, jedynie w przypadku woj. zachodniopomorskiego zaplanowano dwie lokalizacje: w Szczecinie i w Koszalinie.

Poza tym KOWR będzie miał biura terenowe – łącznie ponad 60 oddziałów. Najwięcej z nich, bo aż 11, znajdzie się w woj. warmińsko-mazurskim.

Bliżej rolnika

– Dodatkowe siedziby ułatwią dostęp beneficjenta do instytucji oraz zapewnią sprawniejszą obsługę. (…) Zarówno w oddziałach terenowych, jak i biurach terenowych (filiach) będzie można złożyć wnioski i uzyskać pomoc przy ich wypełnieniu – informuje ARR.

Lokalizacja oddziałów i biur terenowych ARR – kliknij, aby zobaczyć

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa rozpocznie działalność 1 września 2017 roku. Nowa instytucja powstanie w miejsce ANR i częściowo ARR. Od tej pory jedyną agencją płatniczą będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Kamila Szałaj, fot. flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here