Ogród botaniczny w Warszawie zaprasza również zimą

Od soboty 20 listopada w stołecznym ogrodzie botanicznym UW będzie można podziwiać świetlne konstrukcje nawiązujące do najciekawszych roślin i zjawisk botanicznych, ale także do baśni i legend. „Magiczny botaniczny” będzie można zwiedzać do niedzieli 27 lutego 2022.

Ogród botaniczny  w Warszawie zaprasza również zimą
Ogród botaniczny w Warszawie zaprasza również zimą

„Po raz pierwszy od ponad 200 lat Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego otwiera się dla zwiedzających zimą” – poinformował ogród botaniczny. „Świetlna wystawa nie tylko oczaruje zwiedzających, będzie też szansą na poznanie tajemniczych zimowych ścieżek Ogrodu, które do tej pory pozostawały niedostępne” – dodał.

Pośród świecących rzeźb na warszawiaków czekają baśniowe paprocie, legendarna mandragora, rośliny i zwierzęta znane z polskich lasów, łąk i ogrodów. A także – obok jednego z niewielu rosnących w Polsce miłorzębów – imponująca, prehistoryczna niespodzianka.

Zimą ogród zapiera dech

„Większość rzeźb świetlnych nigdy nie była prezentowana w Polsce, część została wykonana przez artystów współpracujących z Lumagica – europejskim twórcą świetlnych ogrodów – specjalnie na tegoroczną wystawę po konsultacjach merytorycznych z pracownikami naukowymi i dydaktycznymi Ogrodu Botanicznego UW” – informuje ogród.

„Ogród zachwyca wiosną, latem i jesienią, ale zimą zobaczycie Państwo go w odsłonie, która naprawdę zapiera dech” – zapewnia dyrektor zarządzająca odpowiedzialna za projekt Lumagica Marzena Seweryniak.

„Wieczorne aktywności organizowane w Ogrodzie Botanicznym od dawna cieszyły się ogromnym zainteresowaniem” – powiedział dyrektor Ogrodu Botanicznego UW Marcin Zych. „Postanowiliśmy pójść tym tropem i łącząc siły z Lumagica zaproponować odkrywanie naszych kolekcji w niecodziennej, magicznej, nocnej scenerii. Jednocześnie bardzo nam zależało, żeby projekt +Magiczny Botaniczny+ był nie tylko kolejnym rozświetlonym parkiem, ale w nowy sposób opowiadał o magicznym miejscu, jakim jest Ogród Botaniczny oraz o niezwykłościach przyrody, które możemy tu spotkać” – dodał.

Wystawę będzie można oglądać od soboty 20 listopada do niedzieli 27 lutego 2022 roku.

Ogród otwarty będzie po zmroku, każdego dnia od godziny 17 – z wyjątkiem kilku świątecznych dni (Wigilii, pierwszego dnia Bożego Narodzenia i Sylwestra). Dla młodszych i starszych gości organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje w postaci strefy zabaw oraz gry opartej na zagadkach rozrzuconych na trasie zwiedzania. Bilety dostępne on-line na www.lumagica.pl, w aplikacji Goingapp oraz we wszystkich salonach Empik w Polsce. Normalny bilet kosztuje 37 złotych, a ulgowy 27 złotych. Są też specjalne karnety rodzinne w cenie 90 złotych (3-osobowy, dla dwóch osób dorosłych i jednego dziecka)

Źródło: PAP Autorka: Marta Stańczyk

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Stracił panowanie nad kierownicą i przewrócił traktor!

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w okolicach Rymanowa Zdroju. 64-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł. 27...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE