Oszust pobierał wysokie zaliczki na zakup i sprowadzenie z USA ciągników i sprzętu rolniczego

Ostrołęccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie dotyczące oszustw popełnionych przez podejrzanego Mateusza M. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń mężczyzna miał brać wysokie zaliczki na poczet zakupu i sprowadzenia z USA ciągników i sprzętu rolniczego.

Mogą oni zgłaszać się telefonicznie do dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numer telefonu 47 704 14 24, bądź bezpośrednio do policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Ostrołęce pod bezpośredni numer telefonu 47 704 15 00. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Po nawiązaniu kontaktu i współpracy z wyszukanymi ofiarami mężczyzna, podpisywał z nimi umowy, z których nie zamierzał się wywiązać. Według wstępnych ustaleń śledczych od sierpnia 2022r. do marca 2023r. ofiarami oszusta padły trzy osoby. Podejrzany wyłudził od pokrzywdzonych łącznie kwotę 871.000zł. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

W związku z uzyskiwanymi na bieżąco informacjami, że ofiar przestępstw popełnianych przez Mateusza M. może być więcej, zwracamy się z apelem do mieszkańców naszego kraju o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych do Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, telefon 029 764 21 21 lub do najbliższej jednostki policji, w celu złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Pozwoli to na pociągnięcie Mateusza M. do odpowiedzialności karnej.

Pokrzywdzeni mogą zgłaszać się również do dyżurnego ostrołęckich policjantów, bądź bezpośrednio do Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Ostrołęce pod bezpośredni numer telefonu 47 704 15 00. Sprawa ma charakter rozwojowy i wielowątkowy.

Źródło: kom. Tomasz Żerański, KMP Ostrołęka

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics