Piekarnie walczą o przetrwanie

Tracą rzemieślnicy
Krystyna Świetlik z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej zwraca uwagę, że Polacy coraz częściej jedzą pieczywo poza domem. Kupują gotowe kanapki oraz odwiedzają fast foody – czytamy w gazecie.
– Pogorszenie się sytuacji ekonomicznej może sprawić, że w tym roku spadnie konsumpcja w gastronomii, co może zahamować tempo spadku spożycia pieczywa w gospodarstwach domowych – uważa Krystyna Świetlik.

 

\"Piekarnie

 

Przełomu nie spodziewa się natomiast Instytut Polskie Pieczywo (IPP).  – W 2013 roku spożycie pieczywa może spaść nieco poniżej 50 kg na osobę – obawia się Grzegorz Nowakowski, dyrektor IPP.

Spadające zapotrzebowanie na tradycyjny chleb czy bułki uderza głównie w małe zakłady.

– Maleje znaczenie niedużych piekarni, wypiekających tradycyjne pieczywo. Jednocześnie mamy duży postęp technologiczny pozwalający na rozwój produkcji pieczywa mrożonego – mówi Salomon.

Z przemysłowego pieczywa korzystają sieci handlowe, które wypiekają same mrożone pieczywo. Prezes GoodMills Polska zwraca uwagę, że trend przesunięcia zakupów pieczywa rzemieślniczego w kierunku przemysłowego nasilił się w ostatnim czasie.

Czytaj dalej: Co dalej z piekarniami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here