Plonowanie jęczmienia hybrydowego w 2015 roku

Podczas tegorocznych żniw wynik plonowania najnowszej odmiany HyvidoTM  – Wootan – potwierdził przewagę odmian hybrydowych nad konwencjonalnymi. Podczas pomiaru plonowania w Zielińcu k/Wrześni odmiana Wootan plonowała 12,50 t/ha, dokładnie + 1,53 t/ha  i tym samym + 14 % więcej niż odmiana konwencjonalna.

\"\"

 

Odmianą konwencjonalną – na której również dokonano pomiaru plonowania i do której porównywano plony odmian hybrydowych HyvidoTM  – była jedna z czołowych odmian konwencjonalnych jęczmienia ozimego w Polsce. 

Średni plon wszystkich 3 odmian HyvidoTM (Galation, Wootan i Hobbit) w Zielińcu wyniósł 11,9 t/ha, natomiast odmiana konwencjonalna plonowała na poziomie 10,9 t/ha. Oznacza to, że testowane odmiany HyvidoTM średnio plonowały lepiej o 9,3 dt na ha czyli o 9% więcej niż wiodąca odmiana konwencjonalna.  Rezultaty plonowania można zobaczyć na filmie.

 

\"\"

 

Testowane odmiany, zarówno konwencjonalna, jak i odmiany hybrydowe chronione były tym samym programem ochrony.

Na uwagę zasługuje istotny fakt, że w drugim zabiegu w ochronie przed chorobami  zastosowano fungicyd Syngenta do ochrony jęczmienia o nazwie Bontima (nowa grupa SDHI), co miało znaczący wpływ na plon.
 

 

\"\"

 

Zastosowanie preparatu Bontima sprawia, że rośliny są przez długi czas są wolne od chorób i lepiej znoszą warunki stresowe a przy tym dłużej zachowują zieloność liści, przez co fotosynteza jest dłuższa i w rezultacie wyższy plon. Bontima stanowi integralną część technologii HyvidoTM.

 

\"\"

 

Tych z Państwa, którzy zdecydują się na zasiew jęczmienia hybrydowego po raz pierwszy firma Syngenta zaprasza do przystąpienia do Akademii Jęczmienia Hybrydowego. Jest to platforma umożliwiająca poszerzenie wiedzy z zakresu uprawy HyvidoTM oraz pozwalająca na korzystanie z cennych doświadczeń w uprawie jęczmienia hybrydowego HyvidoTM  zarówno rolników polskich jak i zagranicznych. Aby przystąpić do Akademii należy zarejestrować się na stronie: www.akademiajeczmienia.pl

Odnośnie zakupów odmian jęczmienia hybrydowego Hyvido™ prosimy kontaktować się z Autoryzowanymi Dystrybutorami Hyvido™ .  Warto to zrobić, bowiem zakupując 6 jednostek siewnych odmian Hyvido™ do końca września 2015 zyskacie Państwo bon rabatowy o wartości 100 PLN. Szczegóły na stronie www.syngenta.pl

Źródło i fot.: Syngenta

\"Advertisement\"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here