PO: Nie było jeszcze tak nieudolnego i fatalnego ministra rolnictwa

Nie było jeszcze tak nieudolnego i fatalnego ministra rolnictwa jak dziś. Minister rolnictwa – Krzysztof Jurgiel podejmuje decyzje, które szkodzą polskim rolnikom –  powiedział w sobotę na konferencji prasowej "gabinetu cieni" wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Politycy PO krytykowali obecnego ministra rolnictwa m.in. za ustawę dotyczącą obrotu ziemią i politykę kadrową.

 

 

\"rolnictwo,


– Ustawa o „ochronie ziemi” miała bronić polskiej ziemi przed cudzoziemcami, a broni przed polskimi rolnikami. Przez te złe przepisy rolnik nie może dysponować swoją ziemią – to państwo PiS musi wyrazić zgodę na to, co może obywatel Polski zrobić ze swoją wartością. To absurd. Ta ustawa narusza prawa obywateli i Konstytucję – uważają politycy PO.

Ich zdaniem minister rolnictwa skupia się przede wszystkim na polityce kadrowej.

– Rozpoczął swoją działalność od czystek kadrowych, a przez zmiany w kierownictwie stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie minister niszczy światową markę polskiego konia arabskiego – ocenia Siemoniak.

Wegług PO, minister Jurgiel nie robi nic w związku z zagrożeniem epidemią afrykańskiego pomoru świń.

– Odnotowano przypadki zachorowań na ASF już na terenie 3 województw. Przez zaniechania ministra rolnicy mogą ponieść ogromne straty – uważają politycy PO.

– W trakcie kampanii wyborczej PiS obiecywał wiele: wyrównanie dopłat bezpośrednich, cofnięcie unijnych kar, zmiany w dofinansowaniu sektora mlecznego i wieprzowego, skup interwencyjny… nic z tego nie zostało zrobione. Rolnicy zostali oszukani – mówi Siemoniak.

Redakcja AgroNews, fot. PO

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine − eight =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE