Pod koła motocyklisty wpadło źrebię. Za szkody odpowie właściciel zwierzęcia

Wczoraj w gminie Wilków doszło do zaskakującego zdarzenia drogowego. Pod koła jadącego motocyklem 52-latka, z pobliskiego pastwiska wbiegło źrebię. Zaskoczony mężczyzna po próbie gwałtownego hamowania przewrócił się na ziemię. Apelujemy o zachowanie ostrożności i właściwą pieczę nad zwierzętami.

Pod koła motocyklisty wpadło źrebię. Za szkody odpowie właściciel
Pod koła motocyklisty wpadło źrebię. Za szkody odpowie właściciel

„Mieszkaniec gminy Wilków wczoraj po godzinie 16:00 podróżował motocyklem Yamaha kiedy doszło do niespodziewanego zdarzenia. Z pastwiska wprost pod koła pojazdu wbiegło źrebię. Zaskoczony mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem próbował gwałtownie zahamować ,ale nie udało mu się opanować pojazdu i przewrócił się na ziemię. Mężczyzna powiadomił służby prosząc o pomoc medyczną. 52-latek został przetransportowany do szpitala, gdzie przebywa pod opieką lekarską. Jak się okazało, doznane obrażenia nie stanowią zagrożenia dla jego życia” – relacjonuje aspirant sztabowy Edyta Żur z policji w Lublinie.

Śmiertelne zderzenie motocyklisty z ciągnikiem rolniczym

Przybyli na miejsce policjanci ustalili właściciela zwierzęcia. Doznane przez 52-latka obrażenia dały podstawę do zakwalifikowania wczorajszego zdarzenia jako wypadek drogowy. Prowadzone przez funkcjonariuszy czynności pozwolą określić dokładne okoliczności zdarzenia oraz zakres odpowiedzialności właściciela zwierzęcia. Co do zasady za wszystkie szkody spowodowane przez zwierzęta hodowlane odpowiedzialność ponosi ich właściciel.

Źródło: Policja Lubelska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 + dwanaście =

Advertisement

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,897ObserwującyObserwuj
7,240SubskrybującySubskrybuj

CBA zatrzymało prezesa Bielmleku i członków zarządu spółdzielni

Trzy osoby, w tym Prezes Zarządu „Bielmlek” Spółdzielnia Mleczarska w upadłości oraz dwóch byłych członków zarządu spółki zatrzymani przez funkcjonariuszy stołecznej Delegatury CBA. Funkcjonariusze Delegatury...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE