Podpalał, żeby sobie dorobić. Strażak-podpalacz zatrzymany

20-letni strażak jednej z Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Iława sam wywoływał pożary, by potem wyjeżdżać do akcji gaśniczej i zarabiać na ekwiwalencie. Mężczyznę ukarano mandatami w kwocie 1700 złotych.

Podpalał, żeby sobie dorobić. Strażak-podpalacz zatrzymany
Podpalał, żeby sobie dorobić. Strażak-podpalacz zatrzymany

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie prowadzili postępowania dotyczące pożarów traw. Mundurowi ustalili, że w ciągu ostatniego miesiąca na terenie gminy Iława doszło do kilku interwencji dotyczących wypalania trawy. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsc zdarzenia oraz przesłuchali świadków. Okazało się, że wszystkie interwencje są ze sobą powiązane, gdyż łączy je sprawca, który podpalał trawę.

– Jak ustalili policjanci, nie było to jedyne przewinienie 20-latka. Mężczyzna kilka dni temu wylał olej na drogę krajową nr 16 – informuje Joanna Kwiatkowska z policji w Iławie.

Zarówno podpalenia, jak i wylanie oleju było powodowane chęcią zysku – mężczyzna chętnie wyjeżdżał do akcji. Jak informuje policja, w związku z popełnionymi wykroczeniami mieszkaniec gminy Iława został ukarany mandatami w wysokości 1700 zł.

Źródło: osp.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Kowalczyk: Zmiana zasad ustalania waloryzacji emerytur rolniczych jeszcze w tym roku

Zmiana zasad ustalania waloryzacji rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych jest możliwa jeszcze w tym roku - poinformował resort rolnictwa. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE