POIiŚ przeznaczy aż 10,6 mld na energetykę

Dzięki funduszom z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko dla sektora energetyka, zrealizowano szereg ważnych projektów na łączną kwotę 23,5 mld zł, z której ponad 10,6 mld zł to środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Realizacja tych projektów to konkretne korzyści dla obywateli, środowiska naturalnego i gospodarki.

Ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) dofinansowano dotychczas wiele projektów mających na celu: wzrost bezpieczeństwa i niezależności energetycznej Polski, poprawę efektywności energetycznej, wsparcie systemów ciepłowniczych oraz wzrost ilości zielonej energii wytwarzanej z OZE.

1 490 km gazociągów przesyłowych i dystrybucyjnych, 1 020 km elektroenergetycznych sieci przesyłowych i dystrybucyjnych oraz 1 120 km sieci ciepłowniczych zostanie wybudowanych lub zmodernizowanych w ramach POIiŚ. Ponadto podpisano też umowy na modernizację energetyczną blisko 1 400 budynków użyteczności publicznej i mieszkaniowych.

Copa Cogeca – rolnictwu i leśnictwu należy się wsparcie

Program dla którego Ministerstwo Klimatu pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej, realizowany jest we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Instytutem Nafty i Gazu PIB w Krakowie oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zapraszamy do zapoznania się z mapą dotacji projektów zrealizowanych w ramach I i VII osi priorytetowych POIiŚ.

Źródło: Ministerstwo Klimatu

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

szesnaście − dziewięć =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,873ObserwującyObserwuj
7,090SubskrybującySubskrybuj

Osobówką wjechał w pług podczepiony do ciągnika

W Pawłowicach na drodze DK-81 doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Ford uderzył w pług podczepiony do ciągnika rolniczego. Poszkodowani trafili do Szpitala...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE