Policja rozbiła gang okradający rolników

Kradli ciągniki, maszyny rolnicze, budowlane, a także quady i środki ochrony roślin. Radomska policja rozbiła szajkę złodziei grasującą na terenie Mazowsza. Pięciu podejrzanych o kradzieże trafiło już za kraty. Wartość odzyskanego przez policjantów sprzętu to ok. 200 tys. zł.

gang okradający rolników, policja, rolnicy, wieś, oszustwa w rolnictwie, ciągnik

Policja rozbiła gang okradający rolników

Złodzieje działali od kilku miesięcy. Kradli pojazdy i maszyny rolnicze, maszyny budowlane, a także włamywali się do budynków handlowych i gospodarstw rolniczych, skąd kradli środki ochrony roślin. Do przestępstw dochodziło na terenie Mazowsza, w szczególności w okolicach wareckiego zagłębia sadowniczego oraz województw ościennych.

Po wielomiesięcznym śledztwie policjanci ustalili, że za kradzieżami może stać kilkuosobowa grupa z powiatu grójeckiego. Kilka dni temu, w nocy, z posesji na terenie powiatu otwockiego skradziono kolejny ciągnik rolniczy. Informacja ta natychmiast trafiła do policjantów zajmujących się sprawą. Bez czekania podjęli oni działania i rozbili gang okradający rolników.

radom_gang_ciagnik

– W środku nocy policjanci z KWP oraz „kryminalni” z Grójca zauważyli w Górze Kalwarii dwa samochody, osobowy i ciężarowy, którymi mogli poruszać się sprawcy. Operacyjni podjęli decyzję o zatrzymaniu konwoju. Zajechali im drogę na DK 50 w Chynowie. Renaultem poruszali się czterej mężczyźni (34-47 lat) z powiatu grójeckiego, a ciężarowym manem 39-latek z powiatu radomskiego. Na skrzyni ciężarówki funkcjonariusze ujawnili skradziony ciągnik rolniczy. Cała piątka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie – wyjaśnia zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Policjanci na tym nie poprzestali i przeszukali m.in. posesje należące do mężczyzn oraz inne miejsca, w których odnaleźli trzy quady z usuniętymi polami identyfikacyjnymi, dwa skutery, ładowarkę samobieżną oraz vw transportery, co do których zachodzi podejrzenie, iż mogą pochodzić z kradzieży.

Trafili do aresztu

Decyzją sądu cała piątka podejrzanych została aresztowana na trzy miesiące. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, a śledczy nie wykluczają rozszerzenia zarzutów. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi KPP w Grójcu.

Redakcja AgroNews, fot. KWP Radom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here