Policjanci zatrzymali prawo jazdy rolnikowi za przewóz osób na przyczepie!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Wałcza zatrzymali prawo jazdy 67 letniemu kierującemu, który ciągnikiem rolniczym z przyczepą ciężarową przewoził pięć osób. „Pasażerów”jak się okazało wiózł do pracy w polu, a taki transport zdarzył się 67 latkowi pierwszy raz, jak tłumaczył.

Przewoził 5 osób na przyczepie do pracy w polu

Krótko po godzinie 07.00 na terenie gminy Wałcz, policjanci z wałeckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym z przyczepą ciężarową. Powód kontroli dotyczył przewozu osób. 67 letni kierujący przewoził na przyczepie pięć osób, które wiózł do pracy w polu.Jak tłumaczył policjantom, taka sytuacja zdarzyła się kierującemu po raz pierwszy, a poza tym miał do pokonania niewielki kawałek drogi. Kierujący ciągnikiem rolniczym decydując się na przewożenie osób na przyczepie, naraża te osoby na duże niebezpieczeństwo w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze-przypominają policjanci.

Naruszenie przepisów, dotyczących przewozu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym naraża kierującego na mandat od 100 do 500 złotych i do 10 punktów karnych. Kierującemu ciągnikiem policjanci zatrzymali dokument prawa jazdy i skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Prawo jazdy może zostać zatrzymane przez policjanta między innymi:
– W przypadku, kiedy ujawni czyn polegający na przewożeniu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji (art.135 Prawo o ruchu drogowym).

Źródło i fot.: KPP Wałcz

Zostaw komentarz

  1. Ja uzyskałem prawo jazdy ponad pół wieku temu, czyli w czasach o dużo większej wolności obywatelskiej niż obecnie. Takie przewożenie osób było nie tylko dopuszczone przepisami ale nawet bardzo powszechnie stosowane. Na zdjęciu widać, że przyczepa jest prawidłowo przystosowana do tego celu. Za moich czasów, o ile burty przyczepy były podwyższone do odpowiedniej wysokości i na przyczepie były stabilnie przymocowane ławki, to można było przewozić znacznie większą ilość osób. Ludzie masowo byli wożeni do pracy na podobnie przystosowanych samochodach ciężarowych, tylko samochody miały jeszcze plandeki chroniące przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
    Ale przypominam, to było w czasach o wiele większych swobód obywatelskich. Dzisiaj ludzie ciężkiej pracy gnębieni są przez państwo na wszelkie możliwe sposoby. Kiedyś cieszyli się o wiele większym szacunkiem.

  2. Powinni go rozstrzelać, a potem zamknąć do więzienia na co najmniej 10 lat.
    Żeby tylko takie rzeczy ludzie robili !!! Swoją drogą, niezły gość, skoro mówi, że to pierwszy raz, a przyczepa ewidentnie przygotowana do takiego transportu.
    Powinien odwołać się do sądu i pewnie by prawko odebrał. Tylko sprawa zajmie pół roku, a prawko zatrzymane na 3 miesiące

  3. dzielne milicjanty zatrzymali grożnego przestępce też jestem za tym żeby za takie bestialskie przewożenie ludzi na miejscu rozstrzeliwać a truchło trzymać w więzieniu jeszcze 10 lat dla pewności

  4. Za oszustów i pedofili niech się wezmą a nie gryzą rękę która ich karmi . Bo jak się rolnicy skończą to kto będzie karmił psy .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dramat na polu. Rozrzutnik wciągnął rolnika

Policjanci z Lubartowa wyjaśniają przyczyny i okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło wczoraj w gminie Ostrówek. Podczas prac z użyciem rozrzutnika rolniczego śmierć poniósł...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,953ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE