Polski drób pojedzie do RPA

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że polski drób zdobywa chiński rynek. Okazuje się, że nasze kurczaki trafią także na stoły w RPA. Ustalono właśnie warunki eksportu mrożonego mięsa drobiowego do tego kraju.

 

\"rolnictwo,

 

– Uzgodniono zapisy dotyczące wymagań weterynaryjnych we wzorze świadectwa zdrowia dla mrożonego mięsa drobiowego – poinformował nasz resort rolnictwa.

Polska i RPA ustaliły także zasady zatwierdzania przez służby weterynaryjne zakładów produkujących świeże mięso drobiowe.

Zatwierdzanie nie będzie wymagało każdorazowej kontroli inspektorów RPA i odbywać się będzie głównie poprzez analizę dokumentacji przesyłanej przez stronę polską – wyjaśnia ministerstwo rolnictwa.

–  Otwarcie rynku RPA dla eksportu polskiego drobiu daje szansę na dostęp do znaczącego konsumenckiego rynku, do którego dostęp dotychczas miały np. Belgia, Francja, Wielka Brytania i USA – powiedział wiceminister Jacek Bogucki, który przewodniczył polskiej delegacji w RPA.

Czytaj także:
Więcej polskich kurczaków trafi do Chin. KRD podpisała porozumienie

Podczas wizyty wyjaśniono także i doprecyzowano niektóre z przepisów RPA dotyczące bezpieczeństwa mięsa. Zdaniem polskiego resortu rolnictwa pozwoli to na łatwiejsze dostosowanie się do nich  zakładów drobiarskich zainteresowanych eksportem do tego kraju.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here