Polskie jabłka są już w Kanadzie

– Cieszę się, że najlepszej jakości polskie produkty spożywcze i rolne są dostępne dla konsumentów na rynku kanadyjskim, a teraz ta oferta została poszerzona o nasze jabłka – powiedziała wiceminister Katarzyna Kacperczyk podczas wizyty w siedzibie jednej z największych firm dystrybucji żywności Omega Food Importers, która wprowadziła polskie jabłka do Kanady.

 

\"rolnictwo,
 

Kanadyjska Agencja ds. Inspekcji Żywności (CFIA) zezwoliła na import jabłek z Polski 23 października 2014 r. Polscy eksporterzy oraz importerzy z Kanady przy wsparciu polskich placówek dyplomatycznych  w Kanadzie podjęli starania o wprowadzenie polskich jabłek na rynek kanadyjski już w 2012 roku. Działania przyspieszyły w sierpniu tego roku po wprowadzeniu przez Rosję embarga na import żywności.

Czytaj także:
"Sadownikom potrzebne są pieniądze na bieżąco". O problemach polskich i unijnych rolników rozmawiamy z Czesławem Siekierskim

Dzisiaj polskie jabłka są dostępne dla kanadyjskich konsumentów. Decyzja o otwarciu rynku kanadyjskiego na polskie jabłka otwiera nowe możliwości dla rozwoju współpracy polsko-kanadyjskiej – informuje rzecznik prsowy MSZ.

Redakcja AgroNews, fot. freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here