Poważny wypadek na polu: Rolnik przygnieciony klapą od prasy

W piątek w gminie Nowodwór w powiecie ryckim doszło do poważnego w skutkach wypadku przy pracach rolniczych. Pokrzywdzony został 53- letni mężczyzna, którego przygniótł element prasy do siana. Rannego przetransportowano śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Lublinie.

Mężczyznę przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Lublinie

Jak wstępnie ustalono do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie na terenie jednej z miejscowości znajdującej się w gm. Nowodwór.  Pracujący na polu 53 letni rolnik podczas usuwania awarii prasy do siana został przygnieciony przez ciężką klapę maszyny.  Uderzenie było na tyle silne, że nie pozwoliło mężczyźnie samodzielnie wydostać się. Miał na tyle dużo szczęścia, że maszyna była wyłączona i posiadał przy sobie telefon komórkowy przez który udało mu się wezwać pomoc.  Mężczyznę przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Spłonął cały sprzęt, pasza i budynki – gospodarze proszą o pomoc!

Apelujemy o ostrożność podczas obsługi maszyn i urządzeń rolniczych. Chwila nieuwagi, zmęczenie i nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania rutynowych i z pozoru prostych czynności może skończyć się tragicznie.

Źródło i fot: Policja Lubelska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here