Prezydent podpisał ustawę umożliwiającą rolnikom sprzedaż bezpośrednią

Prezydent podpisał ustawę umożliwiającą rolnikom sprzedaż bezpośrednią wytwarzanych przez nich produktów z własnych surowców.

 

\"rolnictwo,
Prezydent podpisał ustawę w gospodarstwie agroturystycznym w w Zastawnie. Fot. Łukasz Kamiński, Prezydent.pl
 

Uroczystość podpisania Ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw odbyła się w Zastawnie, gdzie prezydent odwiedził gospodarstwo agroturystyczne i ekofarmę „Vitalis” Państwa Agnieszki i Tadeusza Kawy. Tam spotkał się z rolnikami produkującymi wyroby na bazie surowców z własnych gospodarstw.
 
Bronisław Komorowski podkreślił, że nowelizacja daje nowe szanse, istotne przede wszystkim z punktu widzenia mniejszych gospodarstw rolnych.

– Ta ustawa jest kamieniem milowym do uzyskania możliwości, jakie mają rolnicy w wyżej rozwiniętych krajach Europy Zachodniej, gdzie podziwiamy współtworzenie kultury kulinarnej, która wzbogaca wartości poszczególnych regionów i miejscowości – ocenił. 

Chodzi o to – mówił prezydent – by ułatwić rolnikom sprzedaż bezpośrednią, tak by "miała ona charakter działania legalnego i pożądanego".  Wyraził nadzieję, że to zachęci wiele osób do działania zgodnego z przepisami i z korzyścią dla siebie.

Ustawa z dnia 9.04.2015 r. pozwoli rolnikom na bezpośrednią sprzedaż wytwarzanych przez nich produktów z własnych surowców. Szacuje się, że spośród miliona drobnych gospodarstw rolnych ok. 100 tys. byłoby w stanie sprzedawać swoje wyroby w ramach sprzedaży bezpośredniej.

Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r.

Redakcja AgroNews, fot.  Łukasz Kamiński, Prezydent.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here