PROCAM oferuje nową zaprawę bakteryjną

SUPERPOWER to nowa zaprawa bakteryjna w ofercie firmy PROCAM Polska. Zawiera bakterie należące do grupy bakterii regulujących wzrost roślin.

\"rolnictwo,

Bakterie zawarte w zaprawie we wczesnych fazach rozwoju roślin (kiełkowanie), produkują szereg metabolitów, wpływających na indukcję syntezy hormonów roślin np. auksyn giberelin.

Bakterie obecne na materiale siewnym, mają zdolność do wytwarzania sideroforów – naturalnych związków chelatujących metale tj. miedź, żelazo. Bakterie zawarte w preparacie przekształcają substancje mineralne w proste substancje organiczne, np. aminokwasy, które mogą być wchłonięte przez rośliny i stać się składnikiem budulcowym nowych tkanek.

Działanie SUPERPOWER

Preparat wpływa na:

  • wyższy wigor roślin (szybszy rozwój siewki),
  • bardziej wyrównane wschody,
  • lepiej wykształcony system korzeniowy.

Zastosowanie go przyczynia się do wzrostu odporności na suszę, ze względu na mocniej rozwinięty system korzeniowy. Poprawia on również  rozwój korzeni włośnikowych, co wpływa na intensywniejsze pobieranie składników pokarmowych, a także zwiększa krzewistość produkcyjną i zdolność do regeneracji.

Stosowanie przy zaprawianiu

W zbożach i kukurydzy dawka wynosi 1 kg/1 tonę ziarna, natomiast w rzepaku 0,5 kg/1 tonę nasion.

Przygotowanie zaprawy

W celu przygotowania mieszaniny w połączeniu z zaprawą należy rozpuścić potrzebną do zabiegu ilość preparatu w niewielkiej ilości wody (ok. 0,5l) poprzez energiczne potrząsanie. Otrzymany roztwór należy dodać do zaprawy, wymieszać i zaprawić.

Redakcja AgroNews, fot. dreamstime.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here