Rekord gospodarstwa na największy plon rzepaku ozimego pobity!

W poniedziałek, 25 lipca 2022 roku, został ustanowiony kolejny Indywidualny Rekord Gospodarstwa na największy plon rzepaku ozimego zebranego z jednego hektara. Tym razem wydarzenie miało miejsce w Papowie Biskupim, w województwie kujawsko­­pomorskim. Wyniki, który osiągnął rolnik to: 5,48 t/ha przy zastosowaniu odmiany LG Aviron i 5,47 t/ha z odmiany Dominator. Proces zbioru i pomiar, tak jak przy poprzednim rekordzie, był nadzorowany przez certyfikowanego Sędziego z Biura Rekordów.

Program „Idę po Rekord” kolejny raz zbiera rekordowe plony!

Polscy rolnicy intensywnie poszukują rozwiązań, które pomogą im uzyskać satysfakcjonujące i stabilne plony. Technologie przygotowane w ramach programu „Idę po Rekord” zostały stworzone z myślą o wyzwaniach zmieniającego się rolnictwa i potrzebach farmerów. Bartosz Wiśniewski, gospodarz z Pomorza, przystępując do autorskiego programu Chemirolu również oczekiwał rekordowych rezultatów w prowadzonych uprawach.

W Papowie Biskupim, w woj. kujawsko – pomorskim, miały miejsce zbiory rzepaku ozimego na polu Bartosza Wiśniewskiego. Rolnik postanowił zmierzyć się z wyzwaniem osiągnięcia rekordowych plonów. Klient Chemirolu wysiał dwie odmiany rzepaku: LG Aviron i Dominator. W ramach zaleceń doradcy Spółki, zastosował produkty z firmy INNVIGO oraz tegoroczną nowość z portfolio firmy produkt BlueN®.

Program „Idę po Rekord” kolejny raz zbiera rekordowe plony!

Nowy indywidualny Rekord Gospodarstwa, potwierdzony przez niezależnego sędzia z Biura Rekordów wyniósł:

  • 5,48 t/ha (odmiana Aviron)
  • 5,47 t/ha (odmiana Dominator)

Prowadzę gospodarstwo rolne od wielu lat. Jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Cały czas wspierają mnie rodzice oraz żona. Na tę chwilę posiadamy 150 hektarów ziemi uprawnej. Z firmą Chemirol współpracuję około dwóch lat. Zawsze mogę liczyć na pomoc i wsparcie od doradcy. Ponieważ moim celem jest osiąganie wysokich i stabilnych plonów zdecydowałem się zastosować odmiany Aviron i Dominator, produkty firmy Innvigo oraz BlueN®. Dzisiejsze dobre wyniki to przede wszystkim zasługa zastosowania technologii oferowanych w ramach programu „Idę po Rekord”. Cieszę się bardzo z naszego wspólnego sukcesu – powiedział właściciel gospodarstwa Bartosz Wiśniewski.

PUH „Chemirol” sp. z o.o. wspierał Pana Bartosza, na każdym etapie drogi do osiągnięcia wymarzonego celu. Oprócz gotowych rozwiązań dostosowanych do gospodarstwa Klienta, doradcy firmy zawsze służą fachową poradą. Rozwiązania, jakie proponują to wynik wieloletnich doświadczeń zdobytych w trakcie spotkań z rolnikami na polu, a także fachowej wiedzy osiągniętej dzięki współpracy z ośrodkami naukowo – badawczymi.

Program „Idę po Rekord” został stworzony przez PUH „Chemirol” sp. z o.o., aby pomóc rolnikom w podejmowaniu niełatwych decyzji związanych z uprawą roślin. Decyzji, które pozwolą osiągnąć przede wszystkim własne rekordy gospodarstwa, a nawet powalczyć o Rekord Polski. Dotyczy on czterech najpopularniejszych upraw: pszenicy, rzepaku, kukurydzy i buraków cukrowych. Od ponad roku, czyli od początku uruchomienia projektu, systematycznie i na bieżąco publikujemy zalecenia, które są dostępne po zarejestrowaniu się na stronie www.ideporekord.pl. Na stronie oraz w indywidulanych korespondencjach szczegółowo wyjaśniamy i odpowiadamy na pytania, jakie kroki warto podjąć, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty na polu. W poszczególnych zakładkach znaleźć można, m.in. informacje: jak przygotować glebę, unormować jej PH, jaką odmianę materiału siewnego wybrać oraz jakie zastosować środki ochrony. Żeby osiągnąć tak dobre wyniki jak Pan Bartosz Wiśniewski, najlepiej skontaktować się z doradcą Chemirolu, który pomoże podjąć decyzję i odpowiedzieć na trudne pytania pojawiające się podczas przygotowania stanowiska i okresu wegetacji – podsumował Krzysztof Bzdęga, Dyrektor Działu Wiedzy i Rozwoju.

Program „Idę po Rekord” zbiera rekordowe plony!

Ostatnie dni pokazują, że stosując się do zaleceń w ramach programu „Idę po Rekord”, można osiągnąć rekordowe wyniki. A strategicznym celem Chemirolu, jest to, aby osiągać rekordowe plony u każdego z Klientów, który zastosował indywidualnie dobrane rozwiązania.

Źródło i fot.: Chemirol

Zostaw komentarz

  1. Mój kolega jedno pole robił w podobnym programie jak idę po rekord i uzyskał 2.7 tony natomiast w swoim programie tnę koszty uzyskał 4.2 tony pole 20 hektarowe było podzielone na pół. Wszystko zależy od pogody a czasem może być tak że im więcej włożysz tym gorzej dla rośliny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Tlenek etylenu w lodach. GIS wycofuje partie

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzeganiao Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o rozszerzeniu wycofania prowadzonego przez firmę Häagen-Dazs o wskazane poniżej...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE