Protestujący rolnicy zeszli z drogi. Ale wrócą

Związek Zawodowy Rolnictwa "Samoobrona" z woj. łódzkiego zakończył w poniedziałek 28 lutego w Polichnie w województwie łódzkim blokadę drogi krajowej nr 8.

Rolnicy zablokowali drogę, protestując w ten sposób przeciwko polityce gospodarczej rządu. Związkowcy domagali się przywrócenia opłacalności produkcji zwierzęcej, powstrzymania spekulacji cenami żywności i powstrzymania wzrostu cen na środki do produkcji rolnej lub ustanowienia stosownych rekompensat. Rolnicy postulowali także o utrzymanie ubezpieczenia KRUS i poprawę systemu opieki zdrowotnej.

Przez ponad dwie godziny rolnicy przechodzili po przejściu dla pieszych, co kilka minut przepuszczając samochody. Protestujący trzymali flagi, transparenty, a wielu z nich miało na głowach peruki z przyczepionymi piórami, symbolizujące koguty.

Uczestniczący w proteście Przewodniczący ZZR "Samoobrona" woj. łódzkiego Andrzej Prochoń powiedział, że do podjęcia akcji zmusiła związek coraz trudniejsza sytuacja w rolnictwie. Według niego akcje protestacyjne będą sie nasilały.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here