Przyłapani przez policjantów na rozbiórce starego młyna

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z kutnowskiej komendy udaremnili kradzież siłowników hydraulicznych. Mundurowi zatrzymali 2 sprawców, gdy ci wycinali i przygotowywali skradziony łup do wyniesienia z nieużytkowanego młyna na terenie Kutna. Zatrzymani na gorącym uczynku mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży i trafili do policyjnego aresztu. Za taki czyn grozi kara do 5 lat więzienia.

W nocy z 22/23 listopada 2020 policjanci z Wydziału dochodzeniowo-śledczego w ramach dodatkowych patroli pod kątem sprawdzenia miejsc zagrożonych włamaniami w Kutnie patrolując ul. Spółdzielczą zauważyli zapalone światło w jednym z opuszczonych biurowców.

Podczas obserwacji budynku mundurowi usłyszeli dźwięki uderzeń dochodzące z sąsiadującego obiektu gdzie znajdowała się hala produkcyjna nieużytkowanego młyna. Postanowili sprawdzić co się tam dzieje. Po wejściu do pomieszczenia ujawnili dwóch mężczyzn w trakcie demontażu elementów maszyn. Jeden z mężczyzn trzymał w ręku nożyce do cięcia drutu, a drugi siłowniki hydrauliczne, które zostały już zdemontowane. Łącznie mężczyźni zdemontowali 4 sztuki siłowników hydraulicznych o wartości 600 złotych.

Walka o miedzę. Siekiera poszła w ruch

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Okazali się nimi 25 i 31-letni mieszkańcy naszego powiatu. 23 listopada 2020 roku usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

To już kolejna sprawa zatrzymania sprawców przestępstw przez policjantów w ramach dodatkowych patroli pod kątem miejsc zagrożonych włamaniami. W minionym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Krośniewicach zatrzymali również w ramach takiej służby osobę poszukiwaną oraz włamywaczy  – o tej sprawie możesz przeczytać TUTAJ

Źródło i fot.: KPP w Kutnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here