PSL: ptasia grypa zagrożeniem dla rolnictwa

– Polska żywność, to nasz najlepszy towar eksportowy, to nasza wizytówka. W wyniku kolejnych, fatalnych działań ministra Krzysztofa Jurgiela jej renoma jest znowu zagrożona – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL, w Krakowie podczas konferencji prasowej.

 

\"rolnictwo,

 

Ludowcy w trosce o polskie rolnictwo i o polską żywność żądają od ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela informacji oraz debaty na temat nowego zagrożenia – wirusa ptasiej grypy H5N8.

Ponadto PSL domaga się zabezpieczenia środków w budżecie państwa na podobne klęski – zarówno w przypadku ptasiej grypy, jak i w przypadku wirusa ASF.

– To czas, aby minister rolnictwa wreszcie wziął się do pracy. Jeśli potrzebuje korepetycji, bo widać, że kompletnie sobie nie radzi, to my z chęcią mu ich udzielimy – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Krakowie.

3 grudnia na jednej z ferm gęsi w Deszcznie koło Gorzowa Wielkopolskiego wyryto wirusa ptasiej grypy. Całe stado (ponad 600 ptaków) zostało zlikwidowane w ciągu 24 godzin od otrzymania potwierdzenia z Krajowego Laboratorium Referencyjnego w Puławach.

Redakcja AgroNews, fot. PSL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here