PSL zatwierdził kandydaturę Sawickiego

Naczelny Komitet Wykonawczy PSL zatwierdził kandydaturę Marka Sawickiego na ministra rolnictwa – poinformował szef PSL Janusz Piechociński. Sam Sawicki mówił wcześniej, że przyjął propozycję Piechocińskiego powrotu na to stanowisko- podaje „Rzeczpospolita”.
 

 

\"\"

 

– Jest propozycja premiera Piechocińskiego w stronę mojej osoby. Natomiast, żeby to się stało faktem, potrzebna jest kontrasygnata Naczelnego Komitetu Wykonawczego i oczywiście decyzja premiera i prezydenta – powiedział Sawicki w piątek rano w Radiu dla Ciebie. – Wyraziłem zgodę – dodał.

Wczoraj do dymisji podał się Stanisław Kalemba. Oświadczył, że rezygnuje ze stanowiska ministra rolnictwa ze względu na to, że nie jest realizowany plan działań w związku z wystąpieniem w Polsce przypadków ASF, gdyż nadwyżki trzody chlewnej nie trafiły do rezerw strategicznych państwa, prowadzonych przez Agencję Rezerw Materiałowych, podległą ministrowi gospodarki- czytamy w gazecie.

– Dymisja ministra Kalemby została przyjęta przez premiera Tuska. Jak pokazuje siedmioletnie doświadczenie rządu, premier zawsze z dużym szacunkiem odnosił się do personalnych propozycji PSL, zawsze szanował wybory personalne naszego koalicjanta, tak jest również i tym razem, zarówno jeśli chodzi o ministra Kalembę i myślę także podobnie będzie z Sawickim – powiedział Graś w piątek w RMF FM.

Czytaj także:
Kalemba ogłosił dymisję!
Jaki jest aktualny stan zagrożeń w uprawach?
Czy nastąpi zdjęcie nadwyżki żywca wieprzowego z obszaru objętego ograniczeniami?!

Sawicki był ministrem rolnictwa od 2007 roku do lipca 2012 roku. Podał się do dymisji po opublikowaniu przez media nagrania rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z Władysławem Łukasikiem, byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego na temat nieprawidłowości w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa.

Źródło: „Rzeczpospolita”,
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here