Ręka w sieczkarni, kobieta pod ciągnikiem. Tragiczne żniwa na wsi

20-letni mężczyzna i 42-letnia kobieta to ofiary wypadków, jakie w tym tygodniu wydarzyły się w powiecie zamojskim (woj. lubelskie).

rolnik, wypadki na wsi, wypadki w rolnictwie, Lublin, Żamość, policja, sieczkarnia

Do wypadku z udziałem 20-latka z gm. Sitno doszło w minioną środę w Stablowie. Jak wstępnie ustalili policjanci mężczyzna po zakończonej pracy związanej z koszeniem zboża postanowił oczyścić sieczkarnie kombajnu. Przy wyłączonym silniku maszyny własnoręcznie obracając bęben, na którym znajdują się noże. 20-latek z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że był trzeźwy.

Natomiast wypadek z udziałem 42-letniej kobiety miał miejsce w miniony poniedziałek w jednej z miejscowości gm. Miączyn. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci wstępnie ustalili, że 17-latek kierując ciągnikiem na drodze dojazdowej z posesji na pole wykonywał manewr cofania, aby doczepić do niego inny sprzęt rolniczy. W pewnej chwili stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do przygniecenia do sprzętu stojącej za ciągnikiem 42-latki. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Badanie trzeźwości wykazało, że 17-latek był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

Redakcja AgroNews, fot. Policja Lubelska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here