Rekord świata w rozrzucie obornika!

BROCHARD CONSTRUCTEUR Ustanowił Rekord Świata w rozrzucie obornika!

Firma BROCHARD Constructeur, z pomocą swoich partnerów New Holland, ALLIANCE (ATG Group) , SAAB i ALFAGRO oficjalnym dystrybutorem marki BROCHARD na Ukrainie,   w dniu 31 Lipca i 1 Sierpnia 2014 Roku, ustanowiła nowy REKORD ŚWIATA  w rozrzucie 4217 ton obornika na 221,80 ha w ciągu 24 godzin.

BROCHARD CONSTRUCTEUR udało się wykonać niesamowity i największy na Świecie rozrzutnik obornika w mniej niż dwa miesiące: 12 metrów długości, 60m3 i ponad  50 ton ładowności.

Maszyna zaprojektowana specjalnie na potrzeby rekordu została pomalowana w barwach New Holland, która na tą okazję udostępniła swój największy traktor: T9 615 KM.

 

\"\"

 

Impreza odbyła się w miejscowości VelykyyZliyiv, region Chernigiv na Ukrainie na powierzchni 257 hektarów ziemi.

Rekord Świata obejmujący 24 godziny wykonywało dwóch członków firmy Brochard Constructeur pracując ciągnikiem T9. 615 na zmianę po 6 godzin.

 

\"\"

 

Bastien Roy, odpowiedzialny za uruchomienie maszyny:  "Uruchamiałem rozrzutniki BROCHARD w wielu miejscach Świata: Egipt, Ukraina, Estonia, Kazachstan, Kuwejt, … Ale jaka była dla mnie przyjemność  uruchamiać tak nietypowy rozrzutnik! ". Ludovic Sarraud, nasz kierownik sprzedaży, w międzyczasie, powiedział, że był bardzo dumny mogąc uczestniczyć w tej imprezie, to niesamowite uczucie widzieć tak wyjątkowy i innowacyjny produkt firmy BROCHARD.

Eva Norroy- sędzia z organizacji Guinness World Records dokonała oficjalnego zapisu: 221,80 hektarów objętych w ciągu  24 godzin lub  Rozrzut 4217 ton obornika w czasie 24 godzin.

Sędzia był pod wrażeniem doświadczenia: "Podczas tego spektakularnego wydarzenia dwie rzeczy szczególnie zrobiły na mnie wrażenie: Po pierwsze aspekty technologiczne- Jeszcze nigdy nie widziałem maszyn rolniczych w takiej technologii.

Druga rzecz to spójność zespołu. Francusko-ukraiński zespół pracował bez wytchnienia, choć nie mówią tym samym językiem, współpraca przebiegała bez żadnego wysiłku".

Podczas wystawy EIMA w Bolonii, we Włoszech w dniu 13 listopada Alain Bellion, prezes BROCHARD Constructeur, był obecny na stoisku NEW HOLLAND gdzie zorganizowano konferencja prasową prezentującą rekord Świata.

Podczas uroczystości przekazał Panu Carlo Lambro, prezesowi New Holland Agriculture, oficjalny certyfikat  Guiness World Records potwierdzający ich udział w tym wydarzeniu i stwierdził przy tej okazji:
„Jestem bardzo dumny, że ustanowienie nowego Rekordu Świata potwierdza  wytrzymałość  i solidność naszych maszyn. To również sprawia że nasza firma posiada niebywałą zdolność do pracy z dala od ojczyzny z zespołami i partnerami z niesamowitą pasją! ".

 

Tekst i fot.: BROCHARD POLSKA Sp. z o.o.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here