Rolnicy na taryfie C – do 30 listopada muszą złożyć wniosek na tańszy prąd

30 listopada mija termin złożenia oświadczenia, które uprawnia do korzystania w przyszłym roku z prądu w cenie 785 złotych za 1 megawatogodzinę. Ulga dotyczy samorządów, podmiotów użyteczności publicznej oraz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Rolnicy na taryfie C – do 30 listopada muszą złożyć wniosek na tańszy prąd

Oświadczenie można składać w formie papierowej lub elektronicznej (jako plik opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym przesłany pocztą elektroniczną).

Możliwość zastosowania ceny 785 zł/MWh wprowadzona została dzięki Ustawie z 27 października 2022 roku o środkach nadzwyczajnych, mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku (Dz. U. 2022 poz.2243). Gwarantowana cena maksymalna energii elektrycznej będzie stosowana przez sprzedawców energii do rozliczeń z odbiorcami uprawnionymi, wśród których znajdują się rolnicy nabywający energię elektryczną w taryfie C.

Zbliża się termin złożenia oświadczenia uprawniającego do obniżenia ceny energii

Wzór oświadczenia stanowi załącznik do rozporządzenia z 10 listopada 2022 roku Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wzoru oświadczenia odbiorcy uprawnionego (Dz.U poz. 2299). Można je pobrać po kliknięciu w link.

Ewa Kwapich
WODR

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Policjanci pomogli rannemu łabędziowi

Krótki pościg, schwytanie, udzielenie pomocy i opatrzenie rany, a następnie przewiezienie radiowozem do lecznicy – tak wyglądała nocna interwencja piaseckich policjantów, którzy pomogli rannemu...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics