Rolnicza \”Solidarność\” przedłuża protest. \”Deklaracje ministra mają charakter działań pozorowanych\”

Rolnicza Solidarność od co najmniej od 7 lat domaga się powołania Trójstronnej Komisji Rolniczego Dialogu Społecznego – tak informację ministra rolnictwa Marka Sawickiego o przygotowaniu ustawy o dialogu społecznym w rolnictwie skomentowała Solidarność Rolników Indywidualnych.

 

\"rolnictwo,

 

Związkowcy z rolniczej Solidarności zarzucają Sawickiemu, że podczas ostatniej konferencji prasowej (23 marca 2015 roku) przedstawił jedynie "kolejne deklaracje, które w żaden sposób nie rozwiązują rolniczych problemów i mają charakter działań pozorowanych".

– Nie możemy mówić o zrealizowaniu rolniczych postulatów skoro kolejne projekty ustaw leżą w Sejmie, a rząd nie przedstawił nawet swojego stanowiska w tej sprawie, czego przykładem jest brak stanowiska rządu do poselskiego projektu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Działania ministra rolnictwa są więc niestety nadal tylko deklaratywne – czytamy w komunikacie NSZZ Solidarność RI. 

Czytaj także:
Sawicki: jest już projekt ustawy o dialogu społecznym w rolnictwie

Związkowcy zapowiadają, że nadal oczekują na wypracowanie przez rząd konkretnych rozwiązań systemowych. Poinformowali także, że przedłużają swój protest pod Kancelarią Premiera w Warszawie aż do 20 kwietnia.

– Długość trwania protestu rolniczego może ulec zmianie, jeśli Pani Premier Ewa Kopacz spotka się z rolnikami i podpisze stosowne porozumienia – informują przedstawiciele Solidarności RI.

oprac. Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. NSZZ Solidarność

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here