Rolniku, ruszaj po unijne pieniądze

Od dziś rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie za ten rok. Pod koniec miesiąca oddziały Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa będą przyjmować także wnioski o dopłaty na modernizację gospodarstw. W kwietniu na kolejne programy.

Szef agencji Andrzej Gross mówi, że polscy rolnicy zdążyli się już oswoić z procedurami dotyczącymi dopłat i doskonale sobie radzą. – Czy to rolnik, przedsiębiorca, czy samorządowiec, pyta z czego można skorzystać, jaką pomoc może otrzymać i kiedy trzeba złożyć wniosek. Nie ma już tego elementu obaw, wątpliwości, czy niewiary – mówi prezes ARiMR.

 

\"Rolniku,

 

Gross zachęca do składania wniosków przez internet. To wygodne i szybkie. Jeszcze dwa lata temu tylko kilkuset rolników decydowało się na składanie wniosku przez internet. W tej chwili to ponad 2 tys. gospodarzy.

Czytaj: Chcesz zmodernizować gospodarstwo – nie przegap tej daty!
Czytaj: Najszybsza droga do otrzymania dopłat bezpośrednich

Wszelkie szczegóły dotyczące terminów składania wniosków można znaleźć także na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od początku istnienia agencja wypłaciła ponad 174 mld złotych na rozwój wsi, obszarów wiejskich oraz wsparcie sektora rolno-spożywczego i rybackiego.

Źródło: TVP Info,
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here