Roundup Flex 480. Najnowszej generacji herbicyd do zastosowań przedżniwnych

Roundup Flex 480 jest preparatem o bardzo szerokim zakresie zastosowań, który polecany jest między innymi do użycia przedżniwnego w uprawach rzepaku i pszenicy. Herbicyd ten umożliwia bardziej efektywne planowanie żniw, ich przyśpieszenie, polepszenie parametrów zbieranego ziarna, a tym samym pozwala zredukować nakłady i zwiększyć zyski. 

 

\"\"

 

Roundup Flex 480 jest najnowszej generacji herbicydem firmy Monsanto. Produkt wyróżnia się szybkim pobieraniem przez roślinę substancji czynnej i jej przemieszczaniem do korzeni. Zastosowana formulacja pozwala na wysoką skuteczność preparatu w zmiennych warunkach pogodowych, nawet gdy godzinę po zabiegu spadnie deszcz. Nowa formulacja oparta jest na soli potasowej glifosatu i dwóch nowych wspomagaczach.  Wysoka koncentracja pozwala zmniejszyć o ok. 30% dawkę na 1 ha.

 

\"\"

 

Do zastosowania przedżniwnego w uprawach rzepaku zaleca się użycie 2 do 3 l/ha w 250 do 300 litrach wody. Wyższą dawkę stosuje się w wypadku gęstego łanu lub silnego zachwaszczenia uprawy. W okresie występowania wysokich temperatur zabieg należy wykonać rano lub wieczorem. Tak przygotowana plantacja szybciej dosycha po deszczu czy  porannej rosie. Roundup Flex 480 jest również przeznaczony do stosowania przedżniwnego w uprawie pszenicy, w której także pozwala uzyskać doskonałe efekty.

 

\"\"

 

Roundupowanie przed żniwami stało się w Polsce standardem. Jest to bezapelacyjnie najlepszy sposób na zwalczenie chwastów wieloletnich (perz, ostrożeń, powój), a dosuszenie całych roślin pozwala na płynny zbiór i brak przestojów w trakcie żniw!

Co może nas spotkać, gdy nie zastosujemy Roundup Flex 480 przed żniwami można zobaczyć na kanale Monsanto Polska na Youtube. Więcej informacji na www.monsanto.pl w zakładce „Środki ochrony roślin”.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here