Rozmowy polsko-wietnamskie

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki przyjął 12 października ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego Socjalistycznej Republiki Wietnamu Hoang Nguyena.

Rozmowy dotyczyły podpisanego podczas wizyty premiera Donalda Tuska w Wietnamie we wrześniu 2010 r., porozumienia między Głównym Inspektoratem Weterynarii Rzeczypospolitej Polskiej a Departamentem Zdrowia Zwierząt Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Socjalistycznej Republiki Wietnamu o rozwoju wzajemnie korzystnej współpracy w dziedzinie weterynarii.

Omówiono także zbliżającą się wizytę delegacji wietnamskiej w Polsce, która planowana jest na 28-29 października. Przewodniczyć jej będzie wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Wietnamu Nguyen Minh Quang.
Ambasada Socjalistycznej Republiki Wietnamu zaplanowała Forum Gospodarcze, w którym wezmą udział przedstawiciele polskich i wietnamskich firm z branży rolno-spożywczej zainteresowanych nawiązaniem nowych kontaktów handlowych.

Ambasador wspomniał o współpracy w rolnictwie między Polską a Wietnamem, jako o dziedzinie o dużym potencjale rozwoju. Wyraził nadzieję, że ta współpraca będzie mogła być kontynuowana na wyższym poziomie, na zasadzie strategicznego partnerstwa. Wspomniał także o otwarciu bezpośredniego lotu z Warszawy do Hanoi, co również wpłynie pozytywnie na wzajemne kontakty.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, www.minrol.gov.pl, fot. sxc.hu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here