Rzeźnicy i wędliniarze przeciwni zapisom ustawy o handlu detalicznym

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP jest przeciwne proponowanym zapisom ustawy o handlu detalicznym. Zdaniem prezesa organizacji Janusza Rodziewicza proponowany podatek może być powodem bankructw wielu firm mięsnych prowadzących własne sklepy czy sieci sklepów.

 

\"rolnictwo,

 

Prawo i Sprawiedliwość proponuje wprowadzenie ustawy, w myśl której przychód osiągnięty w poniedziałek, wtorek, środę czwartek i piątek opodatkowany będzie stawką 0,7 proc. do wartości 0,3 miliarda złotych i stawką 1,3 procent dla przychodu przekraczającego 0,3 miliarda złotych. Natomiast przychody osiągnięte w soboty i niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy mają być opodatkowane stawką odpowiednio 1,3 oraz 1,9 procent.

Czytaj także:
Branża mięsna przeciwna używaniu nazwy „świńska grypa”

Członkowie Stowarzyszenia wystosowali w ubiegły piątek list otwarty adresowany m.in. do prezesa Rady Ministrów, szefów instytucji rządowych, marszałków Sejmu i Senatu, a także redakcji ogólnopolskich mediów (radia, telewizji i prasy).

– Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy informacji na temat ewentualnych zmian w projekcie ustawy o handlu detalicznym, która w pierwszej wersji (z końca stycznia 2016 r.) skierowana była do zagranicznych sieci wielkopowierzchniowych, a w wersji z 2 lutego br. objęła już cały handel detaliczny, uderzając we wszystkich polskich jego uczestników – mówił Rodziewicz.

Już w najbliższy czwartek 11 lutego , przed gmachem Sejmu RP ma się odbyć protest handlowców, którzy domagają się zmiany treści tej ustawy.

Redakcja AgroNews, fot. SWiR RP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here