Są pieniądze dla gmin i powiatów

Kolejna edycja Samorządowego Programu Pożyczkowego – rozszerzono zakres inwestycji

7 lutego br. rozpocznie się nabór do kolejnej edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego, w ramach którego gminy i powiaty z terenów wiejskich i małych miast mogą starać się o kredyty na lokalne inwestycje. W ósmej edycji programu pożyczki będą udzielane również na przedsięwzięcia związane ze zbiorowym odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków. 

 

\"Są

 


Nabór wniosków do kolejnej edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego, finansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, rozpocznie się 7 lutego br. i potrwa do 27 lutego br. Limit środków dla tej edycji konkursu wynosi 10 000 000 złotych. Oprocentowanie pożyczek wyliczane jest na podstawie średniej wartości wskaźnika WIBOR 3-miesięcznego i obecnie wynosi 4,59%.

Gminy i powiaty z terenów wiejskich i małych miast będą mogły starać się  nie tylko o kredyty na budowę dróg, zaopatrzenie wsi w wodę czy inwestycje  w oświatę. Możliwe jest również ubieganie się o przyznanie środków na zbiorowe odprowadzanie i oczyszczanie ścieków. 

– Samorządowy Program Pożyczkowy to możliwość pozyskania przez samorządy dodatkowych środków na inwestycje. Niskooprocentowane pożyczki udzielane są bez prowizji i dodatkowych opłat – mówi Marek Zagórski, Prezes Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. – Zdecydowaliśmy się rozszerzyć zakres lokalnych inwestycji objętych dofinansowaniem, aby dać gminom i powiatom szansę zadbania o odpowiednie gospodarowanie ściekami – dodaje. 
                                           
Do tej pory, w ramach pięciu edycji SPP, Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej udzielił pożyczek na kwotę ponad 35,5 mln złotych. 

Szczegółowe informacje dotyczące programu i sposobu składania wniosków znajdują się na stronie internetowej EFRWP: http://www.efrwp.pl/element/O-programie-SPP.

Na 2013 rok Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zaplanował pięć edycji programu. Harmonogram dostępny również na stronie internetowej.

Źródło:www.efrwp.pl
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here