Samochód ciężarowy najechał na tył ciężarówki transportującej żywy drób

21 lipca od 4 rano przez ponad 10 godzin policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Gnojewo. Funkcjonariusze wstępne ustalili, że samochód ciężarowy marki Scania najechał na tył stojącej na poboczu ciężarówki marki Daf, transportującej żywy drób, następnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległe pobocze. Droga była całkowicie zablokowana, a policjanci kierowali ruchem wskazując kierowcom objazdy. W wyniku tego zdarzenia kierowca dafa z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Teraz śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Samochód ciężarowy najechał na tył ciężarówki transportującej żywy drób
Samochód ciężarowy najechał na tył ciężarówki transportującej żywy drób

21 lipca rano, kilka minut po godzinie 4.00 dyżurny malborskiej komendy odebrał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Gnojewo doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Natychmiast na miejsce, przyjechali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 62-letni kierujący scanią, jadąc w kierunku Malborka, zbyt późno rozpoczął manewr omijania stojącego na poboczu dafa i najechał na tył jego naczepy. Po zderzeniu scania odbiła się i zjechała na przeciwległe pobocze blokując całą drogę. Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości obu kierowców, które wykazało, że byli trzeźwi. W wyniku zderzenia spośród 720 przewożonych zwierząt około 20 zginęło. Obrażeń ciała doznał 61-letni kierowca, który został przewieziony do szpitala – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Spośród 720 zwierząt około 20 zginęło na miejscu.

Mundurowi ponad 10 godzin pracowali na miejscu wypadku. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, przesłuchali świadków, technik kryminalistyki sporządzili dokumentację fotograficzną i szkic sytuacyjny. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana, gdyż konieczny był przeładunek żywych zwierząt oraz przewożonych towarów do pojazdów zastępczych. Policjanci kierowali ruchem, wskazując kierowcom objazdy.Teraz śledczy na podstawie zebranych śladów szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: malbork.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 4 =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,873ObserwującyObserwuj
7,080SubskrybującySubskrybuj

Pijany traktorzysta zakleszczony pod traktorem

Szybka pomoc policjantów z posterunku w Kadzidle oraz ratowników medycznych uratowała życie traktorzyście, który w Jazgarce wjechał do rowu i został przygnieciony przez ciągnik...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE