Samorząd rolniczy chce wydłużenia terminu składania wniosków ws. kar mlecznych

Samorząd rolniczy wnioskuje o wydłużenie terminu składania przez rolników wniosków do ARR o rozłożenie kar za przekroczenie limitów produckji mleka. W ocenie Krajowej Rady Izb Rolniczych ostatni dzień składania dokumentów powinien zostać przesunięty z 11 września na 30 września.

 

\"rolnictwo,

 

Kary za nadprodukcję mleka będzie można rozłożyć na trzy równe raty – każda płatna do końca września 2015, 2016 i 2017 roku. Aby skorzystać z tej formy pomocy, producenci mleka powinni złożyć odpowiedni wniosek. Dokumenty można składać do dyrektora oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego w terminie od 13.08.2015 r. do 11.09.2015 r. 
 
Jednak zdaniem samorządu rolniczego, termin ten jest zbyt krótki. 
 
– Wydłużenie terminu (…) pozwoli rolnikom na przygotowanie niezbędnych załączników, dokumentów i uniknięcia problemów związanych m.in. z opóźnieniami korespondencji z ARR poprzez firmę InPost – argumentuje KRIR.
Poza tym KRIR zwraca uwagę, iż zgodnie z prawem, ogłoszenie terminu przyjmowania wniosków powinno nastąpić na 14 dni przed jego rozpoczęciem. Tymczasem daty te zostały podane 5 sierpnia w rozporządzeniu Rady Ministrów.
 
Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. flickr.com/Yun Huang Yong

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here