Służby kontrolują przewóz zwierząt i sprzedaż mięsa w związku z ASF

W okolicach Działdowa Inspektorat Weterynarii we współpracy m.in. z policjantami prowadzi kontrole związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się w Polsce afrykańskiego pomoru świń.


Służby kontrolują m.in. przewóz zwierząt, a także produkcję, sprzedaż i obieg mięsa.


– Wspólne kontrole policji i weterynarzy dotyczą transportu zwierząt oraz miejsc, gdzie mógł odbywać się nielegalny handel trzodą chlewną – wyjaśniają działdowscy policjanci.

Sprawdzane są również sklepy lub stoiska mięsne na targowiskach i bazarach, jak również restauracje oraz inne placówki gastronomiczne tak, by eliminować prowadzanie do obrotu mięsa niewiadomego pochodzenia.

Współpraca poszczególnych służb, w tym np. ze Strażą Łowiecką ma także na celu zwalczanie i przeciwdziałanie kłusownictwu na terenie powiatu działdowskiego.

Wyniki kontroli

W trakcie prowadzonych kontroli wykryto nieprawidłowości zarówno pod względem przepisów sanitarnych dotyczących przewozu zwierząt (m. in. brak wymaganych dokumentów dla przewożonych zwierząt czy brak właściwego ich oznakowania), jak i w zakresie przepisów dotyczących ruchu drogowego.

Redakcja AgroNews, fot. Warmińsko-Mazurska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here