Spadki cen skupu tuczników w UE

W krajach Unii Europejskiej notuje się Spadki cen skupu tuczników mimo, że nie widać większych problemów z produkcją żywca i przetwórstwem wieprzowiny związanych z pandemią koronawirusa.

Problemy z logistyką eksportu oraz dostaw produktów wieprzowych

Największym wyzwaniem dalej pozostaje logistyka eksportu oraz dostaw produktów wieprzowych na rynek unijny. Zawirowania logistyczne przełożyły się na ceny skupu żywca wieprzowego w UE. W notowaniach VEZG w dniu 8/04/2020 cena w Niemczech spadła o 5 centów do wysokości 1,84 €/kg (wbc). Spadki cen skupu tuczników na krajowym rynku są nieco łagodniejsze i wynoszą 10-20 gr/kg (wbc).

Na światowym rynku wieprzowiny obserwujemy stopniowy wzrost chińskiego importu wieprzowiny, który jeszcze nie zaznaczył się wzrostem cen skupu żywca wieprzowego w krajach unijnych. Życie w krajach azjatyckich powoli wraca do normalności. Pracownicy wielu firm stawili się do pracy.

Jak ASF w Wielkopolsce wpłynie na ceny tuczników? Co będzie, gdy dotrze do Niemiec?

Nadzieja na normalizację wymiany handlowej

Niektóre restauracje wznawiają swoją działalność. Pozytywne informacje z Chin oraz niektórych państw europejskich znoszących stopniowo restrykcje dają nadzieję na normalizację wymiany handlowej i ograniczenie skutków pandemii COVID-19.

Żródło: kzp-ptch.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here