Spadki powróciły na giełdowy rynek zbóż

W Chicago skala czwartkowej przeceny kontraktów na zboża była niewielka, ale w Paryżu spadek cen był znaczny za sprawą umocnienia euro i rosnącej konkurencji ze strony Rosji. Egipski GASC kupił w czwartek 120 tys. ton pszenicy rosyjskiej po zakupie 80 tys. ton dzień wcześniej.
Spadki powróciły na giełdowy rynek zbóż
Spadki powróciły na giełdowy rynek zbóż
Rosja oferuje ziarno najtaniej na rynku, ponieważ musi finansować działania wojenne, a dodatkowo ma pełne magazyny. Na duże zapasy po zbiorach w 2021 nałożyły się rekordowe zbiory w tym roku. Konkurencyjności rosyjskiemu eksportowi pomaga gwałtowne osłabienie rubla, który tylko w grudniu traci do dolara blisko 20% (nadal jednak jest silniejszy niż przed wybuchem wojny).
Kontrakty na rzepak (unijny i kanadyjski), soję i olej sojowy utrzymały w czwartek wzrosty pod wpływem niewystarczających opadów w Argentynie i nadziei na ożywienie popytu ze strony Chin.
Źródła: www.barchart.com, Andrzej Bąk – eWGT

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W rolnictwie chodzi o ponadpartyjne porozumienie, a ja pokazałam swój pomysł na rolnictwo

Przedstawiłam swój pomysł na rolnictwo– powiedziała dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka przedstawiając rezultaty swojej pracy w kończącym się tygodniu. Straty suszowe Minister Anna...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics