Stracił ponad 50 tysięcy złotych na zakupach przez internet

Policjanci apelują o ostrożność podczas internetowych zakupów. Mieszkaniec powiatu ryckiego wypatrzył na portalu ogłoszeniowym koparko-ładowarkę. Chcąc ją zakupić, przelał ponad 50 tysięcy złotych konto sprzedawcy. Jak się okazało, ten nie wywiązał się z umowy i towar nie dotarł do klienta. Teraz sprawę wyjaśniają ryccy policjanci.

W sobotę do ryckiej komendy zgłosił się 44-letni mieszkaniec powiatu, który powiadomił, że został najprawdopodobniej oszukany. Pokrzywdzony zeznał, że  w połowie października na jednym z portali internetowych znalazł ogłoszenie oferujące do sprzedaży koparko- ładowarkę znanej marki w atrakcyjnej cenie.

Wpłacił kasę i kontakt się urwał

Mężczyzna po rozmowie ze sprzedającym zdecydował się na jej zakupu. Warunkiem realizacji zamówienia było dokonanie wpłaty kwoty 51 000 złotych na wskazane przez sprzedającego konto. 44-latek wywiązał się z umowy i przelał pieniądze, jednak maszyny nie otrzymał. Nie powiodły się również wielokrotne próby nawiązania kontaktu telefonicznego ze sprzedającym.

Teraz sprawę wyjaśniają ryccy policjanci i apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas robienia zakupów za pośrednictwem Internetu.

starszy aspirant Radosław Żmuda
Policja Lubelska

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × two =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE